Gnabri Bajern

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Lion 3:0 i plasirali se u finale Lige šampiona gde će odmeriti snage sa Pari Sen Žermenom.

Pobedu šampiona Nemačke trasirao je Gnabri golovima u prvom delu igre koji su znatno olakšali posao Bavaraca. Osetna prednost uticala je na tempo igre u nastavku pa je Bajern prilično lako stigao do pobede koju je u završnici susreta overio Levandovski.

Rival Bavaraca u finalu biće još jedan francuski klub – Pari Sen Žermen koji je dan ranije trijumfovao nad Lajpcigom, a meč za prestižni pehar zakazan je za nedelju od 21 čas.

Bajern Minhen – Lion 3:0 (2:0)

Stadion: „Žoze Alvalade“ u Lisabonu.

Sudija: A. Lahos (Španija).

Strelci: Gnabri u 18. i 33. i Levandovski u 88. minutu.

Bajern: Nojer, Kimih, Boateng (od 46. Šule), Alaba, Dejvis, Tijago Alkantara (od 82. Toliso), Gorecka (od 82. Gorecka), Perišić, Miler, Gnabri (od 75. Kutinjo), Levandovski.

Lion: Lopes, Denajer, Marselo, Marsal (od 73. Čerki), Duboa (od 67. Tete), Kakeret, Bruno Gimaraeš (od 46. Mendeš), Aoar, Korne, Ekambi (od 67. Rene Adelad), Depaj (od 58. Dembele).

90′ Kraj utakmice, Bajern je u finalu!

88′ GOOOL! Levandovski – 3:0!

Nije ni ovaj susret mogao da prođe bez gola Levandovskog. Najbolji strelac Bajerna promašpio je nekoliko stopostotnih šansi večeras, ali je sjajnim skokom i udarcem glavom materijalizovao centaršut Kimiha sa desnog krila čime je ujedno stavio tačku na ovaj susret.

84′ Udarac Aoara

Francuz je snaždo zapretio, ali pravo u golmana Bajerna.

82′ Poslednje promene Bajerna

Pavar je u igri umesto Gorecke, a Toliso je zamenio Alkantaru.

79′ Brazilac već pravi pometnju

Oprobao je Kutinjo udarac sa distance i dobro namučio Lopesa koji je loptu prosledio u korner. Već u narednom napadu Brazilac je zatresao mrežu rivala, ali je gol poništen zbog ofsajda.

75′ Minuti i Kutinju

Brazilac koji će po završetku sezone napustiti Bavarce u igri je umesto Gnabrija, junaka dosadašnjeg dela utakmice koji 15 minuta pre kraja ide na zasluženi odmor.

73′ Uspavani „lav“

Lion ne uspeva da pronađe način da se vrati u utakmicu. U želji da prekine ritam Bajerna Garsija je umesto Marsala je šansu u završnici dobio Čerki.

67′ Dvostruka promena Liona

Rene Adelad je dobio šansu umesto Ekambija, a Tete umesto Duboe.

63′ Nova izmena Bavaraca

Umesto Perišića u igri je Koman.

58′ Ekambi promašuje nepromašivo

Napadač Liona nije uspeo potpuno usamljen da pošalje loptu u mrežu iako je Nojer bio praktično već savladan.

58′ Druga izmena Francuza

Lion osvežava ofanzivu, u igri je Dembele umesto Depaja.

51′ Perišić ne koristi zicer

Našao se Hrvat sam ispred Lopesa i gađao bliži ugao, ali ga je pročitao i odbranio šut.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Lion je napravio prvu izmenu, umesto Bruna, na terenu je Mendeš. Na drugoj strani Šule je dobio šansu umesto Boatenga.

45′ Kraj prvog poluvremena

Bajern golovima Gnabrija odlazi na odmor uz osetnu prednost.

42′ Inicijativa Bajerna

Ne jenjava pritisak Bavaraca, Gorecka je zapretio, potom je Bajern imao i novi korner, ali se rezultat nije promenio.

37′ Novi promašaj Levandovskog

Najbolji strelac Bajerna i Lige šampiona ove sezone drugi put nije iskoristio stopostotnu šansu. Našao se usamljen na drugoj stativi, ali nije iskoristio izglednu šansu iako smo od njega navikli da pogađa i iz neugodnijih pozicija.

33′ GOOOL! Gnabri – 2:0!

Nemci u potpunosti demonstriraju silu. Levandovski je propustio stopostotnu šansu, ali je Gnabri bio tu da ispravi grešku saigrača i upisao se drugi put u strelce.

30′ Dva pokušaja Levandovskog

Pravi spektakl na stadionu „Žoze Alvalade“ u Lisabonu! Nastavlja se ofanziva u kojoj je Bajern preuzeo reč. Levandovski je šutem izborio korner, a posle udarca iz ugla još jednom zapretio, ali van okvira gola.

28′ Pakleni tempo

Ne jenjava vrlo visok intenzitet utakmice, ali se borba u prethodnih deset minuta glavnom vodila na sredini terena.

18′ GOOOL! Gnabri – 1:0!

Gnabri je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo vođstvo šampionu Nemačke!

17′ Stativa!

Ekambi je nanizao nekoliko rivala i uputio udarac u bliži ugao. Sreća je bila uz Bajern, lopta je pogodila stativu.

13′ Francuzi se nisu uplašili

Sjajan prodor Kornea i oštar centaršut presekao je Boateng. Lion je veoma hrabro ušao u susret.

11′ Velika prilika za Bajern

Gorecka je uputio udarac iskosa sa desne strane, a Lopes je krajnjim naporima prosledio u korner. Rivali su krenuli prilično otvoreno. Spušteni gardovi u uvodnim minutima obećavaju pregršt uzbuđenja u nastavku.

Lion Bajern

3′ Depaj u stopostotnoj šansi

Lion je zapretio iz kontre, Depaj je izbio sam pred Nojera, ali je pogodio spoljni deo mreže.

1′ UTAKMICA JE POČELA

20.20 – Sastavi

Poznate su startne postave za koje su se opredelili stratezi dva kluba.

Šampion Nemačke napašće Lion sa istom startnom postavom kao i Barselonu.

Bajern: Nojer, Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis, Tijago Alkantara, Gorecka, Perišić, Miler, Gnabri, Levandovski.

Provereni recept iskoristio je i rudi Garsija, pa ni Lion nije menjao ništa u odnosu na početnih 11 sa utakmice protiv Mančester sitija.

Lion: Lopes, Denajer, Marselo, Marsal, Duboa, Kakeret, Bruno Gimaraeš, Aoar, Korne, Ekambi, Depaj.