Nakon što je Lajpcig porazom i matematički ostao van trke za prvaka Nemačke, Bajern je na svom terenu u slavljeničkoj atmosferi razbio Borusiju iz Menhengladbaha i rezultatom 6:0, samo potvrdio dominaciju u Nemačkom fudbalu.

Meč je obeležio Levandovski koji je sa tri gola došao do broja od 39 pogodaka u Bundesligi ove sezone, i time prišao samo na jedan gol od rekorda Gerda Milera, koji je postigao 40 golova u sezoni 1971/1972.

Levandovski je, inače, došao do 46 golova na 38 utakmica ove sezone u svim takmičenjima

Poljak je načeo Menhengladbah već u drugom minutu, da bi seriju nastavio Miler. Do poluvremena, Levandovski je spektakularnim makazicama doneo velikih 3:0.

Poptpuni potop gostiju u prvom poluvremenu je potvrdio Kingsli Koman.

Neprezno igranje rukom odbrane Borusije u kaznenom prostoru, omogućilo je Levandovskom da postigne i treći gol, a goleadu je zatvorio Sane, četiri minuta pre kraja utakmice

Bajern je u 75. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Tangija Nijanzua, koji je morao van terena zbog preoštrog starta.