Fudbaleri Bajerna iz Minhena slavili su u derbiju 30. kola Bundeslige i to kao gosti protiv Bajera iz Leverkuzena (4:2).

Bio je to veliki korak izabranika trenera Hansija Flika ka odbrani titule, bez obzira što su „farmaceuti“ prvi stigli do prednosti.

Lukas Alario je u desetom minutu doneo prednost Bajernu, ali u 27. minutu Kingsli Koman je posle jedne sjajne kontre uspeo da izjednači.

Gosti su pred kraj prvog dela i poveli. Leon Gorecka je sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost Bajernu, da bi je pred odlazak na odmor povisio Serž Gnabri, koji je lob udarcem savladao golmana Hradeckog.

Neumorni Robert Levandovski je morao da se i na ovom susretu upiše u strelce, učinio je to u 66. minutu, bio mu je to 30. gol u sezoni, da bi domaćini uspeli samo da ublaže poraz i to preko Virca, minut pre kraja.

Mijat Gaćinović i Filip Kostić su sa Ajntrahtom upisali poraz kod kuće, od njih je bio bolji Majnc (0:2).

Kostić je odigrao svih 90 minuta, dok je Gaćinović igrao u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da spreče radost gostiju koji su slavili pogotcima Niakhetea u 43. i  Kunde Malonga u 77. minutu.