Nastavljena Bundesliga.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena bili su bolji od Herte sa 4:1, dok je meč između Volfsburga i Ajntrahta završen bez pobednika, 2:2 u 23. kolu Bundeslige.

Bajer je do pobede nad Hetom došao nakon furioznih sat vremena igre, kada su postigli tri gola.

Prvo je Serdar Azmon pogodio za 1:0 u 12. minutu nakon udarca iz blizine, da bi devet minuta kasnije Džefemi Frimpong sa ivice kaznenog prostora loptu plasirao u mrežu.

Pitanje pobednika rešio je Musa Dijabi u 60. minutu nakon veoma lepog solo-prodora. Herta je uspela da smanji na 3:1 preko Dodija Lukebakija u 67. minutu, ali je Amin Adi šest minuta kasnije presekao svaku nadu u potencijalan preokret.

Fudbaleri Volfsburga su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Ajntrahta iz Frankfurta, u utakmici 23. kola Bundeslige.

Volfsburg je poveo u 10. minutu golom Omara Maramuša, a gostujući tim preokrenuo je golovima Randala Koloa Muanija u 22. i Evana Ndike u 26. minutu.

Konačan rezultat i bod domaćima doneo je Janik Gerhart pogotkom u 43. minutu.

Ajntraht je šesti na tabeli sa 39 bodova, a Volfsburg zauzima osmo mesto sa 34 boda.