Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su u Bremenu domaći Verder sa 4:1, u poslednjoj utakmici 26. kola Bundeslige.

Bajer je poveo u 28. minutu a strelac je bio Kaj Haverc. Dva minuta kasnije izjednačio je Teodor Gebre Selasije, a Haverc je svojim drugim golom na meču u 33. minutu ponovo vratio prednost Bajeru.

Mičel Vajser udvostručio je prednost gostiju u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je Kerem Demirbaj u 78. minutu.

Bajer je ostvario 15. pobedu u prvenstvu i peti je na tabeli sa 50 bodova, dok je Verder nastavio loš niz, pa je posle 15. poraza pretposlednji sa svega 18 bodova.

U timu ekipe iz Bremena svih 90 minuta je odigrao srpski internacionalac Miloš Veljković.

Takmičenje u Bundesligi nastavljeno je za vikend utakmicama 26. kola i svi mečevi do kraja igraće se bez publike u cilju sprečavanja širenja koronavirusa.