Arsenal je u utakmici 25. kola Premijer lige savladao VBA rezultatom 3:1 i poslao ga u niži rang.

Ekipa Sema Olerdajsa i matematički je izgubila sve šanse da izbori opstanak u Premijer ligi i sledeće sezone će nastupati u Čempionšipu, a popularni „Big Sem“ je po prvi put sa nekim klubom ispao iz lige.

Emil Smit-Rov načeo je gostujući tim u 30. minutu nakon što je lepo primio loptu koju je poslao Bukajo Saka i pogodio za prednost Arsenala.

Samo pet minuta kasnije, Pepe je odličnim udarcem duplirao prednost i već tada je bilo jasano da će gosti teško do bodova spasa.

Vest Bromvić Albion je uspeo da dođe do gola sredinom drugog poluvremena posle loše reakcije odbrane Arsenala su reagovali igrači Arsenala. što je iskoristio Pererira da prođe i odličnim udarcem pošalje loptu Lenu iza leđa.

Ipak, sve dileme otklanka Vilijan u poslednjem minutu sjajnim golom i donosi pobedu Arsenalu.

Arsenal na devetom mestu na tabeli ima 52 boda, Vest Bromvič je i definitivno ispao iz lige jer zri kola pre kraja sezone ima meč više i deset bodova manje od Barnlija koji je prvi iznad opasne zone.

Sem Olerdajs je prvi put ispao iz Premijer lige.

U okršaju koji je bio važan u borbi za plasman u Evropu, Everton je zabeležio pobedu na gostovanju Vest Hemu od 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Dominik Kalvert-Luin u 24. minutu.

Vest Hem je peti sa 58 bodova na tabeli Premijer lige, dok je Everton na osmom mestu sa 55 bodova.

Mančester junajted je pobedo Aston Vilu sa 3:1 na gostovanju u Birmingemu.

Junajted je pobedio posle preokreta, pošto je Aston Vila vodila od 24. minuta golom Bertrana Traorea.

Bruno Fernandeš je izjednačio iz penala u 52. minutu, a potom je prednost Junajtedu u 56. doneo Mejson Grinvud.

Konačan rezultat postavio je Edinson Kavani u 87. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je od 86. minuta za Junajted.

Junajted je drugi na tabeli sa 70 bodova, dok Vila sa 48 zauzima 11. mesto u engleskom prvenstvu.