Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović; Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović nije imao sreće da postigne pogodak u meču u kom slavi lep jubilej.

Mitrović je u gostujućem porazu od Brentforda 2:3 u 26. kolu Premijer lige, tačno 200. put obukao dres „kotidžersa“.

Došao je na Krejven Kotidž na poziv Slaviše Jokanovića početkom 2018. i ostao je tu već pet godina.

U dobru i zlu, u Čempionšipu i Premijer ligi, Mitrović je ostao u istom klubu, bez obzira na golgetersku formu u kojoj je bio prethodnih sezona.

Rekorder je druge lige, ove sezone ima 11 golova i muči se sa povredama, ali je klub svejedno rešio da mu se kratkim opisom oduži za vernost i pet godina.

„Legenda Fulama“, pišu iz kluba uz fotografiju Mitrovića i broja 200. Mitar se nije upisao u strelce u porazu od Brentforda.

Mitrović je na dosadašnjih 200 mečeva u Fulamu dao čak 107 golova i podelio je 23 asistencije u svim takmičenjima.

Poređenja radi, Mitar je u Anderlehtu odigrao 90 utakmica, 72 u Njukaslu, a samo 42 u Partizanu. Ipak, da bi dostigao one najvernije Fulamove igrače, ima još mnogo da igra, budući da je rekorder Džoni Hejns sa 658 mečeva za „kotidžerse“. Ipak, nešto je bliži vrhu na listi strelaca, pošto mu sedmoplasirani Stiv Erl beži samo za gol, a rekorder Gordon Dejvis ima 178 pogodaka.

U meču sa Brentfordom, Manor Solomon je nastavio svoju vrhunsku seriju i formu golom u 39. minutu. Itan Pinok je pre toga, u šestom minutu, doveo Brentford u vođstvo.

Domaći tim je na Komjuniti stadionu krenuo silovito i već u prvih pet minuta je imao dve opasne šanse, uključujuči i zicer sa peterca.

aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović Foto: Tanjug/Mike Egerton/PA via AP

Pogađali su igrači Brentforda i okvir gola Fulama i nisu imali sreće da pogode mrežu drugi put, pa se to osvetilo, kada se lopta od prečke posle slobodnjaka odbila lopta i lagano ju je plasirao u praznu mrežu za 1:1.

Nažalost po Fulam, Isa Diop je neoprezno startovao i šutnuo protivničkog igrača u nogu u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na penal, a Ajvan Toni je bio siguran u 51. minutu, posle čega je Matijas Jensen povisio na 3:1 u 85. minutu, a onda Karlos Vinisijus u devetom minutu nadoknade dao utešni pogodak.

Fulam sada ima 39 bodova i sedmi je u Premijer ligi, dok je Brentford sa 38 bodova na devetom mestu engleske elite.