Neverovatna golčina srpskog igrača se na kraju ispostavila presudnom.

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Betis u prvom meču osmine finala Lige Evrope sa 2:1, dok je Lion pobedio ekipu Porta sa 1:0.

Strelac za nemački tim bio je i Filip Kostić, srpski fudbaler koji je doveo svoj tim u vođstvo u prvom poluvremenu.

U tom delu igre je sve i rešeno, pošto su tada pala tri gola na obe strane.

Kostić je u 14. minutu dobio pas od Đibrila Soua na levom krilu, odatle je izveo potez između šuta i centaršuta i maestralno je pogodio mrežu rivala.

Zbunio je i golmana i saigrače i sve na terenu stadiona „Benito Viljamarin“, ali je Ajntraht imao prednost.

Betis je poravnao rezultat na 1:1, golom Nabila Fekira u 30. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Japanac Daiči Kamada pogodio metu za 2:1.

Ajntraht je imao šansu i za ubedljiviji trijumf, ali je Rafael Bore promašio penal u 52. minutu. Revanš se igra za sedam dana u Nemačkoj.

Kada je reč o okršaju Porta i Liona, sve je rešeno u 59. minutu kada je Lukas Paketa pogodio za 1:0 i postavio konačan rezultat pred revanš u Francuskoj.

BONUS VIDEO: Golovi sa meča Njukasla i Brajtona