Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone rezultatom 76:85 u Areni u okviru 25. kola Evrolige.

Ovo je bio 11. uzastopni poraz Zvezde od Barselone, koja joj očigledno nikako ne leži.

Gosti su u krcatoj Areni vodili od prvog do poslednjeg minuta, crveno-beli su imali nekoliko manjih naleta, koji su brzo bili odbijeni. Tek pred sam kraj Zvezda je uspela da priđe na jednocifreni zaostatak, ali je Barselona veoma mirno privela meč kraju u svoju korist.

Zvezda je na ovoj utakmici šutirala samo 6/27 za tri poena, što je tek 22,2% i verovatno najveći razlog ovog poraza i novog neuspeha.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Jago dos Santos dodao 13, a Džoel Bolomboj 12 uz 10 skokova.

Kod Barselona zablistao je Dario Brizuela sa 20 poena, dok je Jan Veseli imao 16 uz osam skokova. Odličan je bio i Nikolas Laprovitola sa 12 poena, a dodao je tri skoka i asistencije.

Zvezda je trenutno na skoru 10-15 i nalazi se daleko od plej-of i plej-in zone.

Barselona je druga na tabeli sa 17 pobeda i osam poraza.

Crveno-beli su loše napadački ušli u utakmicu, videlo se odmah da im šut za tri poena neće biti jača strana, dok je Barselona igrala odličnu odbranu, ali nije uspela mnogo da se odlepi. Nedović je pogotkom za tri primakao svoj tim na 17:18 na kraju prvog perioda.

Serija Barselone bila je 2:12 na otvaranju drugog perioda i tu je stečena ključna prednost. Zvezda je malo i na kratko živnula u napadu, ali je Brizuela već do poluvremena imao 4/4 za tri, te je Barselona na velikoj pauzi imala 32:45.

Ponovo je domaći tim loše ušao u treću četvrtinu, pa je Barselona još jednom serijom pobegla na 34:51. Nešto kasnije Hanga je smanjio na -13, ali je Veseli zakucao već u narednom napadu. Pred kraj treće deonice Nedović je najpre dao nadu crveno-belima, ali je onda sve prosuo greškama i promašajima, pa je na kraju treće četvrtine bilo 51:64.

Jago je u poslednjem periodu imao seriju 5:0, primakao je Zvezdu na 58:70, ali Barselona je odbila i taj nalet. Ernangomez je nešto kasnije promašio zakucavanje, a Smart je to kaznio prodorom. Centar Barselone se ispravio za 68:79, ali je Smart ubacio trojku za jednocifrenu razliku – 71:79. Međutim, Laprovitola je prelako prodorom otišao do kraja, a onda je Jago promašio dva penala, a Smart trojku. Kalinić i Smart su razmenili poene, dok je Veseli završio napad laganim polaganjem. Nedović je pogodio trojku za kraj utakmice – 76:85.

Crvena zvezda – Barselona 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 22:21)

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Roha, Racis, Konstantinovs.

Crvena zvezda: Teodosić 0, Jago 13, Nedović 21, Hanga 2, Lazić 0, Bolomboj 12, Mitrović 4, Tobi 9, Gilespi 2, Giedraitis 6, Smart 7 Davidovac 0. Trener: Janis Seropulos.

Barselona: Vili Ernangomez 6, Laprovitola 12, Brizuela 20, Parker 9, Veseli 16, Jokubaitis 9, Kalinić 6, Satoranski 6, Da Silva 1, Nađi 0, Para 0, Pauli 0. Trener: Rodžer Grimau.