Fudbaleri Danske uspeli su da iznenade Engleze u 30. minutu prvog poluvremena, ali iznenađenje nije dugo trajalo.

Danci su poveli sa 1:o golčinom Mikela Damsgarda po isteku pola časa igre u polufinalu Evropskog prvenstva, na londonskom Vembliju, ali su se „tri lava“ brzo pribrala.

Bukajo Saka je napao sa desne strane gde je veoma ubojit, imao je u petercu Rahima Sterlinga koji je podigao ruku i tražio loptu.

Saka mu je produžio oštru loptu po zemlji i time stavio praktično pred svršen čin Simona Kjera. Igrač Danske je uklizao i probao da spreči pogodak Engleza i umesto toga je sproveo loptu u svoju mrežu.

Engleska je izjednačila tim autogolom na 1:1, koliko je ostalo i na poluvremenu zanimljive utakmice. Podsećamo, prvi meč polufinala Evropskog prvenstva je u utorak uveče dobila selekcija Italije koja je pobedila Španiju posle izvođenja penala.

BONUS VIDEO: Golčina kojom je Damsgard „utišao“ Vembli