Sećate li se gola koji je dao protiv Argentine? Argentinci Modriću tu golčinu još nisu zaboravili.

Baš 21. juna, pre tri godine Luka Modrić je stavio tačku na „i“ i potvrdio zbog čega je klasa kakva postoji već godinama.

Ako je u Totenhemu i bilo nekakve sumnje da je stvoren za najveća dela, to je uz Kristijana Ronalda u Real Madridu potvrdio, ništa manje ni u dresu Hrvatske.

U dresu reprezentacije je to učinio u 80. minutu utakmice sa Argentinom u Nižnjem Novgorodu, golčinom za 2:0, da bi Hrvatska do kraja postigla još jedan pogodak.

Dotle, do tog momenta briljantnosti 35-godišnjaka koji nema alternativu u veznom redu, meč je još i mogao da ode na obe strane.

Onda je Modrić uradio ono što će mu sada Škoti pamtiti. Pronašao je prostor, šutirao i to uradio vanserijski.

Hrvatska je pobedila Škotsku sa 3:1 u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva i taj meč je praktično bio rešen jednim potezom

Pre toga je uposlio Ivana Perišića i servirao mu na tacni zicer koji Perišić nije umeo da iskoristi. Isturio je u prvi plan i mladog Gvardiola.

I onda kad je video da, narodski rečeno – nema ‘leba, rešio je da sam rešava meč. Igrao se 62. minut kada mu je stigla lopta na ivicu šesnaesterca.

Škoti, čija je odbrana već dotle pokazala da je bušna, ostavili su mu isuviše prostora, nisu ga izblokirali, a Modrić je video da može da puca spoljnom i to je uradio.

Da je neko ko je iole nesigurniji u svoje sposobnosti, probao bi nekako da se namesti i šutira punom ili unutrašnjom. Luki to nije bio problem i šutirao je, uslovno rečeno, na teži način.

Zato, kada već nije isprva mogao asistencijom, onda je golom pogurao svoj tim do osmine finala. Mi smo iz prve ruke videli koliko Škoti umeju da budu nezgodni kada se protiv njih ne koriste šanse.

Golman Maršal je to činio i kod šuta Perišića i kod jednog dobrog ubacivanja Gvardiola kada je branio zicere, ali je udarac igrača Reala bio naprosto previše dobar.

Da tu ne bude kraj, Modrić je u 77. minutu namestio i gol Perišiću, koji je iz kornera plasirao loptu u Maršalov dalji ugao za konačnih 3:1.

Tako je, po ko zna koji put, hrvatski internacionalac pokazao da će ga, kad ode u penziju hrvatski navijači „praviti od blata“.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)