Fudbaleri Engleske savladali su Češku sa 1:0 (1:0) u poslednjem kolu grupe D, te su sa sedam bodova završili kao prvoplasirani. Ipak, to samo znači da ih čeka derbi sa jednom od tri fudbalske velesile.

I ne samo da je Češka pretrpela poraz, već će nakon svega takmičenje završiti na trećem mestu grupe D.

Naime, Hrvatska je ubedljivim trijumfom protiv Škotske sa 3:1 došla izjednačila gol razliku sa Česima. Ipak, Hrvati su dali jedan gol više (4:3 naspram 3:2), pa su tako zauzeli drugo mesto grupe.

Engleska je odlično otvorila meč, pa je već u drugom stativu Rahim Sterling zatresao stativu.

Ipak, ono što je propustio nadoknadio je već 10 minuta kasnije kada je glavom pospremio loptu u mrežu na asistenciju Džeka Griliša.

Nastavili su se napadi najvrednjije selekcije šampionata, ali Hari Kejn nije uspeo da reši situaciju jedan na jedan sa Tomasom Vaclikom.

Nakon toga je Češka preko Holesa i Souceka propustila dve dobre šanse. Jednom je Pikford sjajno reagovao, a drugi put je igrač Češke propustio čitav gol.

U drugom poluvremenu je ritam igre pao, pa gotovo da nije ni bilo prilika.

Hari Megvajer je pokušao da iznudi penal u 68. minutu, ali je glavni sudija Soarež Dijaz samo odmahnuo rukom.

I ne samo to već nas već u osmini finala očekuje spektakl jer će Engleska kao prvoplasirani tim grupe D igrati protiv drugplasiranog tima iz grupe F koja je poznata i kao „grupa smrti“. U grupi F Francuska trenutno ima četiri boda, Nemačka tri, Portugal tri, a Mađarska jedan.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)