Tetovaže su postale svetski trend među fudbalerima i prava je retkost videti neistetoviranog fudbalera. Jednima služe isključivo u estetske svrhe, dok za druge one nose jake emotivne poruke.
Tetovaže – gotovo nezaobilazan deo fizičkog izgleda fudbalera. Prema mišljenju tatu majstora i slikara Damira Stančića, današnja modna i fudbalska ikona, Dejvid Bekam, pokrenuo je trend istetoviranih fudbalera.
„Fudbal je karakterističan jer su svi uniformisani i ti kad gledaš na terenu svi izgledaju isto. U početku su krenuli sa frizurama da bi se razlikovali na terenu, pa fluoroscentne kopačke, pa je došla na red tetovaža. I to je krenulo uglavnom od Bekama on je prvi krenuo sa tim tetovažama i frizurom i što se kaže tačno si mogao da ga snimiš na ekranu gde se nalazi na terenu, znači izdvajao se od ostalih“ Stančić.
Stančić je tetovirao preko 100 poznatih svetskih i domaćih fudbalera i za „Među nama“ govori da postoji razlika u motivima njihovog tetoviranja.
„Naši ljudi, sa naših područja ovde imaju neku tematiku vezanu za porodicu neke bitne događaje, dok stranci, dosta sam Brazilaca radio, više su na estetskoj strani, samo da se istetoviraju da popune ruke, vrat i više nešto kao anđeli, ruže, nisu tematski toliko vezani kao naši“ kaže on.
Naš sagovornik poručuje da fudbaleri obično tetoviraju ruke jer su na tom mestu one najvidljivije i dodaje da je uvek lepo videti stare tetovaže.
„Generalno više volim kada neko ima stare tetovaža i da nisu dobre, ali ga podsećaju na neki period života, a sad vidiš nekog da ima sve savršene tetovaže na sebi znači da se tetovira u poslednjih 4,5 godina i to se vidi da neko radi iz trenda“ ističe.
Francuski fudbaler Đibril Sise jedan je od najprepoznatljivijih istetoviranih fudbaler, dok je na ovom Evropskom prvenstvu svojim tetovažama pažnju privukao Danac Danijel Ager.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar