Oglas

Health Agency Chiefs Testify Before Select Subcommittee On Coronavirus
Foto:EPA-EFE/KEVIN DIETSCH
Foto:EPA-EFE/KEVIN DIETSCH

Fauči poručio da nema razloga da napusti postojeći tim

autor:
13. nov. 2020. 17:43

Glavni epidemiolog Sjedinjenih Američkih Država Entoni Fauči rekao je da nije imao kontakata sa izabranim predsednikom SAD Džoom Bajdenom i njegovim tranzicionim timom za borbu protiv pandemije, i da ne vidi razloge zašto bi sada napustio postojeći tim kada se mora mnogo toga učiniti zbog rasta broja obolelih.

Oglas

"Ostajem u svojoj liniji. Nisam političar, ja se bavim pitanjima javnog zdravlja", rekao je Fauči, prenosi Rojters.Od januara, Fauči je u Radnoj grupi Bele kuće za borbu protiv koronavirusa, na poziciji koja ga je često sukobljavala sa predsednikom Donaldom Trampom, koji je potcenjivao pandemiju i fokusirao se na otvaranje ekonomije."Nema apsolutno nijednog razloga i nema smisla da prestanem da radim nešto u sred pandemije, a što ima važnu ulogu da nas izvuče iz krize", odgovorio je Fauči.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare