Oglas

Koronavirus region, hrvatska, makedonija,slovenija,bih,crna gora
Foto: Profimedia, EPA/EFE
Foto: Profimedia, EPA/EFE

Crna Gora dodatno popušta mere protiv koronavirusa

autor:
24. mar. 2022. 10:47

Crna Gora od sutra popušta epidemiološke mere za zaštitu od korona virusa, biće dozvoljen rad noćnih klubova, diskoteka i školskih izleta i eksurzija u inostranstvo, a povećava se i broj posetilaca na sportskim manifestacijama na otvorenom, saopštio je direktor Instituta za javno zdravlje (IJZ) Igor Galić.

Oglas

Galić je na pres konferenciji saopštio da u zatvorenim sportskim objektima ostaje ograničenje broja posetilaca do 50 odsto uz po jedno prazno sedište između gledalaca."Sve ostale mere ostaju na snazi. Broj novooboljelih u poslednje dve sedmice manji je za oko 42 odsto u odnosu na prethodne dve nedelje, takođe i broj preminulih u poslednje dve sedmice je manji za oko 63 odsto u odnosu predhodne dve nedelje", rekao je Galić.Govoreći o ukidanju obaveze nošenja maski, Galić je rekao da IJZ prati epidemiološku situacij i da će uporedo sa situacijom u regionu i svetu proceniti i predložiti mere."Nakon stabilizovanja situacije razmotrićemo i taj predlog. Za sada, dok još traje sezona respiratornih virusa, ta mera ostaje na snazi", rekao je Galić.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare