Vučić na RTS-u: Naša kampanja je bila najčistija

Politika 17. jun. 202020:38 > 21:1310 komentara
Podeli:
Aleksandar Vučić Foto: TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ nr

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras na RTS 2, gde je predstavio stranački program, a kao i ostali kandidati dobio je 35 minuta za predstavljanje. On je u emisiji uživo građanima Srbije obrazložio plan Srpske napredne stranke.

Vučić je na početku predstavljanja rekao da su građani od uspostavljanja višestranačja u Srbiji imali prilike da vide najčistiju predizbornu kampanju, koju je jedna vladajuća partija vodila, te da nijednu listu i nijednog kandidata vladajuća partija nije ničim uvredila, da SNS o njima nije govorio, pa i da im imena nije pomenuo, i da se nije kukalo na najstrašnije uvrede, pa čak i kad su bilbordi SNS uništavani.

„Bavili smo se planovima i programima. Pokazali smo da na civilizovan, ali na dobar i moderan način može da se vodi kampanja u Srbiji. Ovo je bila prva slika kontrastne kampanje u kojoj su svi drugi vodili negativnu kampanju govoreći protiv SNS“, rekao je Vučić.

Na pitanje da li je bio miran kad je slušao protivničke kandidate kako govore o njemu, Vučić je rekao: „Neuobičajeno miran“ i dodao da osim uvreda na njegov račun nije čuo ništa o njihovim planovima i programima.

„Sve više što su se pojavljivali na televiziji, što su bili bahatiji i arogantniji i sve što su nas više napadali i vređali, to su im sve više indeksni poeni padali. To će videti u nedelju“, rekao je Vučić i dodao da su za njega izbori u nedelju važni, jer treba da stave pečat na četiri godine moukotrpnog i teškog rada.

„Postoje oni koji ne cene ničiji rad, ničiji trud, koji pronalaze sve negativno, koji će da se uvek žale i kukaju, a postoje i oni koji se raduju pobedama Srbije, ne samo u sferi sporta i kulture, nego i u ekonomiji, poljoprivredi, industriji, svakoj grani. Dakle, ljudi se raduju novim putevima, prugama, a onim sa čime mi možemo da se pohvalimo, to je da smo za četiri godine izgradili više kilometara auto-puta i brzih pruga nego što smo gradili u proteklih 75 godina. Više kliničkih cenatra, bolnica i Domova zdravlja, nego u proteklih 10 godina. Da smo istovremeno pokrenuli dve važne stvari u našem školstvu, u našoj prosveti. Jedno je digitalno obrazovanje i uvođenje digitalne sfere u sve naše školske sisteme i kao drugo, uvođenje dualnog obrazovanja, posebno u one sredine koje su bile poznate po zanatima, te će ljudi moći više da zarađuju u budućnosti“, rekao je Vučić.

On je dodao da je za njega najbitnije šta će narod u nedelju reći, jer je, kako kaže, narod najveći vrhovni sudija, kao i da je mnogo važno koliko će glasova SNS da dobije i da je svaki glas veoma bitan.

Predsednik Srbije je takođe u obraćanju istakao „da nemamo problema sa koronavirusom“.

„Osim malo na jugu Srbije i u Beogradu, nemamo problema sa virusom. Ljudi, ne brinite zbog korone, svi koji budu na biračkim mestima, biće zaštićeni“, poručio je Vučić.

Na pitanje da li bi ponovo isto postupio na početku epidemije, Vučić je rekao:

„Uvek bih slušao lekare. Mi jesmo uveli nepopularne mere, ali danas je taj virus slabiji“.

Posle obraćanja lidera SNS -a Aleksandra Vučića, svoju priliku dobio je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović, koji je broj jedan na SNS listi.

„Kad gradite budućnost, morate da imate mlade ljude sa energijom, možda sam među najstarijima na listi. Kada krećete dalje, morate da se osvrnete, da vidite šta ste uradili. Pre nekoliko godina prosečna zarada u Srbiji je bila 330 evra, a danas je 518 evra! Prvi put imamo jednocifrenu nezaposlenost. To je jasan pokazatelj“, rekao je Nedimović i dodao:

„Naš san je da za pet godina prosečna plata bude 900 evra“.

Osim Vučića i Nedimovića, po prvi put obratila se i Ivana Popović, preduzetnik iz Krupnja.

„Velika mi je čast. Na listi ima veliki broj mladih ljudi, koji svoje pozicije ne shvataju zdravo za gotovo kako bi opravdali poverenje koje smo dobili. Nadam se da se predsednik neće naljutiti kada kažem da je jedini koji je prepoznao da mladi mogu da odlučuju o svojoj budućnosti. Branim glas ljudi iz ruralne sredine, glas malih preduzetnika, ali i žena. Želim da se taj glas čuje još jače“, rekla je Ivana Popović.

„Zaokruživanjem broja jedan glasate za nastavak prosperiteta“, poručila je Ivana Popović, a Aleksandar Vučić se na to nadovezao:

„Glasate za plate od 900 evra i penzije od 440 evra 2025. godine“.

Vučić je napomenuo i da su pred Srbijom veliki politički izazovi, pritisci oko KiM oko kojih, kako Vučić kaže, moramo da se ponašamo odgovorno.

„Ne smemo da se busamo u prsa i junačimo kako ćemo da ratujemo, a to uglavnom radimo po kafićima, a da nikad ne budmo spremni da bilo šta žrtvujemo, samo za računarom, a sa druge strane ne smemo da dopustimo da strani faktor izvrši pritisak na nas, da prihvatimo rešenja koja su suprotna našim nacionalnim i državnim interesima zato je važno da imamo snažnu vladu i snažan parlament“, rekao je Vučić i poručio:

„Ko god da dobije mandat, pred nama su ubrzane evropske integracije, ali ne smemo da kažemo da nas je briga za Kinu i Rusiju. Pre deset godina smo imali pet do deset puta slabiju vojsku, jer nije bilo opreme, naoružanja…“

Komentari

Vaš komentar