Oglas

epa10321854 Flags in front of the European Parliament building in Strasbourg, France, 23 November 2022.  EPA-EFE/JULIEN WARNAND
Evropski parlament Foto:EPA-EFE/JULIEN WARNAND
Evropski parlament Foto:EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Evroposlanik: EK da preispita kredit koji je dat Telekomu Srbije

autor:
10. maj. 2023. 21:25

Evroposlanik Dimitris Papadakis koji je učestvovao u izradi izveštaja o Srbiji naglasio je da Srbija, uz usaglašavanje sa sankcijama EU prema Rusiji i normalizaciju odnosa s Prištinom, "mora posebno ojačati vladavinu zakona, temeljna prava i slobodu medija", navedeno je u saopštenju poslaničke grupe socijalista u Evropskom parlamentu.

Oglas

Papadakis je dodao da „s tim u vezi naglašavamo zabrinutost zbog preovladjujućeg položaja na tržištu Telekoma Srbija, u kojem je država najveći akcionar, kao i zbog navoda da vladajuća stranka tu kompaniju koristi da uveća svoj uticaj na medije“.Papadikis član grupe socijalista u Evropskom parlamentu koja je danas saopštila da Evropska unija ne sme žmuriti na autokratsku vlast Vučića, je ukazao da su „zabrinuti zbog mogućeg državnog finansiranja Telekoma Srbija, što toj kompaniji daje nepoštenu prednost nad konkurentima i doprinosi slabljenju položaja nezavisnih medija u Srbiji. Mi tražimo od Evropske komisije da preispita kredit od 70 miliona evra Evropske investicione banke Telekomu Srbija“, navedeno je u saopštenju.BONUS VIDEO: Da li se na slučaj Telekom - Bilčik može gledati kao na vid korupcije?

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=vesti31-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="5843920"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare