Oglas

Ana Lalić
Ana Lalić, foto: privatna arhiva
Ana Lalić, foto: privatna arhiva

Odgovor naše novinarke KCV-u: Odričem se obroka u pritvoru

autor:
01. apr. 2020. 22:48
>
02. apr. 2020. 09:33

Klinički centar Vojvodine obratio se policiji i tužilaštvu zbog našeg teksta "KC Vojvodine pred pucanjem: Bez zaštite za medicinske sestre" i poslao saopštenje medijima u kome tvrdi da im je sajt nova.rs narušio ugled pisanjem da medicinski radnici u toj ustanovi nemaju osnovnu zaštitnu opremu.

Oglas

Na saopštenje Kliničkog centra Vojvodine odgovorila je naša novinarka Ana Lalić, autorka teksta o lošim uslovima u KCV, kojoj je policija nedugo posle saopštenja KCV zakucala na vrata.Odgovor novinarke Ane Lalić prenosimo u celosti:"U jednom se moram složiti sa Kliničkim centrom Vojvodine: ugled vam jeste narušen, ali ne mojim pisanjem, već vašim sramotnim tretmanom sopstvenih radnika.Ugled vam jeste narušen time što, umesto da zaštitite sopstvenu profesiju od politikantstva, podržavate i učestvujete u licemerju i vlastodržačkoj zameni teza da su građani krivi što imamo najveći broj zaraženih u regionu i najviše preminuih.Ugled vam je narušen zato što ne stojite iza svojih diploma i ne kažete ono što i većina vaših kolega iz cele Evrope: "U problemu smo. Nemamo zaštitnih sredstava. Nemamo dovoljno medicinskih radnika. Treba nam pomoć!"Urušen je vašim učestvovanjem u farsi kojom nas ubeđuju da su nam bolnice najbolje opremljene u regionu, dok vam u tim istim bolnicama malter pada po glavama, na kojima nema zaštitnih kapa.Izgubili ste ugled već onog momenta kada ste prećutali Vučićevu izjavu “preduzeli smo sve mere na vreme” i dopustili da vam zaraženi ljudi danima šetaju po hodnicima i preklinju da ih neko testira.I bespovratno ste ga dotukli ćutanjem na činjenicu da će vašim zaposlenima biti smanjene plate zato što su držali svoje zakletve i radili svoj posao, a sada se nalaze u karantinu.I još jedna stvar: nikog u javnosti nije uznemirio moj tekst, jer ovi “neposlušni i neodgovorni” građani vrlo dobro znaju kakvi su uslovi u srpskom zdravstvu bili i pre korone.I, koliko god se i vi i predsednik trudili, niko ih ne može ubediti da su se u ovih mesec dana stvari toliko popravile i da vi sad zapravo svi radite na klinici Švarcvald.Možete pretiti i narodnom milicijom i tužilaštvom, ja svoje izvore nikome, ni po koju cenu odati neću, jer, za razliku od vas, ja brinem o njihovim životima i sudbinama.PS - I u startu se odričem sva tri obroka u pritvoru.Ana Lalić, nova.rs

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare