Oglas

Devojčica, pomoć Foto: Facebook
Foto: Facebook
Foto: Facebook

Mala Sneža dobija novu kuću, ima još dobrih ljudi!

18. avg. 2021. 16:02
>
18. avg. 2021. 16:31

Priča malene Sneže, devojčiče koja živi samo sa bakom bez roditelja, šokirala je Srbiju. Sneža, koja ima jednu želju, a to je da dobije hleb i malo salame sada će imati malo prijatniji i lepši život. Humani građani omogućiće joj da dobije novu kuću, a svi zajedno će se potruditi da ona dobije sve kako bi u svom domu živela srećno i bezbrižno.

Oglas

Nova.rs objavila je tekst na osnovu objave Sanje Gvozdenović, koja je ovu priču podelila na svom profilu.Malena Sneža nema roditelje i živi samo sa svojom bakom, i to veoma skromno. Prema rečima autorke, Snežu sreće veoma često i ona joj nikada ništa nije tražila. Kada je posle dužeg vremena pitala da li joj nešto treba, Sneža je kazala hleba i salame."Kada sam je danas pitala šta bi želela da joj kupim izabrala je hleb i salamu… Ona je dete koje živi u jako teškim uslovima i pritom je željno osnovnih stvari. Kada bi svako od nas kupio makar čokoladicu, donirao makar jednu majicu, suknjicu, pantalonice, promenili bi njeno dovoljno teško detinjstvo", navela je autorka u objavi koju je naš portal preneo.Malo je reći da su reakcije bile neverovatno: čitaoci su se javljali da pitaju kako mogu da pomognu Sneži i na koji račun da joj uplate novac.Samo nekoliko dana kasnije, ista autorka koja je objavila ovu potresnu priču napisala je da je će divni ljudi u saradnji sa jednom organizacijom Sneži omogućiti da dobije kuću, što će joj definitivno promeniti život iz korena.Sanja je ovu informaciju potvrdila za Nova.rs i na svom profilu se zahvalila svima koji su vratilu veru u divne ljude velikog srca.https://www.facebook.com/sanja.gvozdenovic.7/posts/10225118166718805Na kraju, moramo reći dve stvari. Prva je pozitivna. Zaista mislimo da se ovakvim postupcima vraća vera u ljude i dokazuje da humanost nije izgubljena. Tu je ona negde među svima nama i očigledno dok je života na zemlji biće i dobrih ljudi. Hvala im na tome.Drugo je nažalost nešto loše. Sanja je nakon objavljivanja našeg teksta pretrpela niz kritika i uvreda na društvenim mrežama, budući da su građani smatrali da Sanja ovim želi publicitet i reklamu za svoj rad. Ona je o tome pisala javno i bila je vidno potrešena zbog spornih navoda.Još jednom smo pokazali da kada hoćemo možemo da budemo humani i da u nama nije izgubljeno ono ljudsko, što nas odvaja od svih drugih oblika života. Nažalost, treba da i dalje imamo na umu da se i u ovoj priči pokazalo da u nama i dalje tinja nešto podlo, što isto pripada ljudima, ali što treba da jednom zauvek nestane.Na kraju, nadamo se da će nova kuća pomoći Sneži da još više uživa u životu, a ona je svakako već dobar čovek.***Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare