Rus Danil Medvedev plasirao se u osminu finala Olimpijskih igara u Tokiju pošto je pobedio 160. tenisera sveta Sumita Nagala iz Indije posle dva seta, 6:2, 6:1.

Drugi teniser sveta pobedio je posle 67 minuta. On je pet puta oduzeo servis Nagalu, koji nije napravio nijedan brejk.

Medvedev će u osmini finala igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija, a on je eliminisao Egora Gerasimova iz Belorusije sa 6:4, 7:6.

Pablo Karenjo-Busta, 11. teniser sveta, pobedio je Marina Čilića 5:7, 6:4, 6:4 i tom pobedom takođe obezbedio mesto u osmini finala.

Karenjo-Busta je uspeo da preokrene meč nakon poraza u prvom setu, a u narednom kolu turnira sastaće se sa Dominikom Kepferom.

Nemački teniser, 59. na svetu, slavio je rezultatom 6:3, 6:0 protiv Australijanca Maksa Persela u meču koji je trajao sat i tri minuta.