Aleksandar Zverev je posle uzbudljivog meča, savladao Matea Beretinija sa 6:7, 6:4, 6:3, i osvojio masters u Madridu.

Meč je trajao dva sata i 45 minuta, a Zverev je uspeo da napravi preokret i dođe do pobede.

Beretini je dobio prvi set posle taj-brejka i uzbudljive završnice.

Italijan je prvi napravio brejk i poveo sa 4:3, ali je Zverev odmah uzvratio.

Beretini je poveo 5:1 u taj-brejku, ali je Zverev uspeo da vrati sva tri mini-brejka i da čak dođe do set lopte na 7:6, ali je Beretini istrajao i dobio taj-brejk 10:8.

Drugi set je bio izjednačen sve do 4:4, ali Nemac oduzima servis rivalu i uspeva da izbori odlučujući set.

U trećem setu, Zverev je napravio brejk pri rezultatu 2:2 i uspeo da prednost sačuva do kraja i ostvari veliki trijumf.

Beretini je tako, nakon titule u Beogradu, za malo ostao kratak i propustio priliku da osvoji najveći trofej u karijeri.