Aleksandar Zverev nastavlja sa dominantnim partijama na US Openu i nizom pobeda, pošto je bez ikakvih problema u četvrtfinalu ubedljivo savladao Janika Sinera.

Rezultat je na kraju bio 6:4, 6:4, 7:6.

Krenulo je žestoko u prva četiri gema, a oba tenisera su morala da spašavaju brejk lopte. Ipak, Nemac u petom prvi oduzima servis rivalu i do kraja seta sačuvao svoj servis i poveo sa 1:0.

U drugom setu su serverili bili sjajni sve do rezultata 4:4, kada Zverev posle četiri propuštene prilike u gemu, petom dolazi do prelomnog brejka koji je potvrdio svojim servisom za velikih 2:0.

U trećem setu je viđena i najveća borba.

Prvo je Nemac oduzeo servi Italijanu koji mu je ubrzo uzvratio, a onda se stiglo i do taj-brejka.

Siner stiže do prednosti 4:1, pa potom i do dve set lopte, ali je Zverev sve preživeo i sa 9:7 stavio tačku na meč.

U četvrtfinalu ga čeka bolji iz duela Opelke i Herisa.