Aleksandar Zverev je ostvario veliku pobedu u četvrtfinalu mastersa u Madridu i u dva seta eliminisao prvog favorita i najboljeg igrača na šljaci svih vremena, Rafaela Nadala, rezultatom 6:4, 6:4.

Zverev je u četvrtfinalu za sat vremena i 44 minuta uspeo da sruši velikog favorita i zvanično najboljeg sportistu sveta.

Iako je Nadal u prvom setu prvi došao do brejk,a pri rezultatu 3:2, i činilo se da će rutinski da ga osvoji, Zverev se budi i furioznom serijom osvaja četiri gema i rešava set u svoju korist.

U drugom setu je viđena žestoka borba u prva četiri gema, da bi u petom Nemac uspeo da napravi brejk.

Za razliku od Španca, Zverev nije dozvolio preokret, čak je i bio blizu da još jednom oduzme servis Nadalau, ali je i taj jedan bio dovoljan da na kraju ostvari veliku pobedu.

Ovo je treći uzastopni meč koji Zverev dobija protiv Nadala, nako dve pobede krajem prošle godine, a prvi na šljaci.

U polufinalu će Zverev igrati protiv Dominika Tima.