Dušan Lajović i Nikola Milojević nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo Rolan Garosa. Od Dušana je bio bolji Kevin Anderson, 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3, dok je Milojević poražen od Aljaža Bedenea sa 7:5, 2:6, 6.1, 7:6 (4).

Posle pobede Novaka Đokovića nad Berankisom očekivalo se da će još neko od srpskih tenisera prokrčiti put do trećeg kola u Bulonjskoj šumi.

Nažalost, to se nije dogodilo.

Nikola Milojević nije uspeo da ponovi igru iz meča sa Filipom Krajinovićem, izgubio je od 56. tenisera sveta, Aljaža Bedenea iz Slovenije posle 177 minuta igre.

Nešto kasnije završen je i meč Dušana Lajovića i Kevina Andersona.

Vodio je Južnoafrikanac sa 2:0 u setovima, potom je teniser iz Stare Pazove zaigrao bolje i stigao do 2:2, ali nije imao snage u finišu.

Anderson će u trećem kolu igrati sa Andrejom Rubljovom iz Rusije.

Tok mečeva između Milojevića i Bedenea i kasnije Lajovića i Andersona mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

TOK MEČEVA:

ANDERSON – LAJOVIĆ 6:2, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3

PETI SET:

3:6 – KRAJ MEČA! ANDERSON JE U TREĆEM KOLU

Imao je Lajović priliku da vrati brejk, ali nije uspeo, Anderson je iskoristio treću meč loptu i slavio posle 192 minuta igre.

3:5 – BREJK ANDERSON

Nažalost, teniser iz Južne Afrike je napravio brejk u osmom gemu i sada servira za pobedu i plasman u treće kolo.

1:2 – Nema brejka

Kratka prva tri gema u setu odluke, nema još brejka. Anderson je u prednosti jer je prvi servirao.

……

6:3 – SET LAJOVIĆ!

Uspeo je srpski teniser da dobije dobije servis gem i posle dva sata i 38 minuta igre sada je 2:2 u setovima! Velika psihološka prednost sada je na strani Lajovića.

5:3 – BREJK LAJOVIĆ!

Konačno! Petu brejk priliku u ovom gemu teniser iz Stare Pazove je pretvorio u brejk i sada vodi sa 5:3 i servira za 2:2 u setovima! Bravo, Dušane!

3:2 – Dušan spasao dve brejk lopte

Lajović je spasao dve brejk lopte u petom gemu. Jako važan momenat, psihološki pre svega.

2:1 – Bez brejka za sada

Imao je Lajović u drugom gemu brejk loptu, ali nije je iskoristio. Dobio je servis gem i vodi sa 2:1. Utisak je da se vratio u meč.

1:0 – Dobar start seta

Dobro je Lajović krenuo u ovom setu. Osvojio je servis gem i čini se da polako dolazi do momentuma.

…..

6:4 – SET LAJOVIĆ!

Neverovatan finiš seta, tri razmenjena brejka, dva u korist Lajovića koji je iskoristio prvu set loptu da smanji prednost Južnoafrikanca u setovima na 2:1.

4:3 – Ispuštena prilika

Dušan je u četvrtom gemu stigao do brejka i 3:1, potom je Anderson uzvratio isto za 3:2. Ponovo je ravnoteža. Dušan mora da se potrudi da dobije ovaj set.

1:0 – Dobar početak Ducija

Lajović mora da zaboravi prva dva seta i pokuša sve iz početka. Dobro je krenuo, dobio je početni gem prvog seta.

…..

BEDENE – MILOJEVIĆ 7:5, 2:6, 6:1, 7:6 (4)

KRAJ MEČA MILOJEVIĆA, BEDENE U TREĆEM KOLU

Nažalost Nikola Milojević nije uspeo da dobije taj-brejk četvrtog seta. Slovenac je taj deo dobio sa 7:4 time i meč sa 7:5, 2:6, 6:1, 7:6 (4).

Loše ide i u meču Dušana Lajovića, Kevin Anderson je dobio drugi set sa 6:4.

6:5 – Nikola ima minimalno taj-brejk, ravnoteža u meču Lajovića i Andersona

Milojević je stigao do 6:5, obezbedio igranje taj-brejka u ovom setu.

U meču Lajovića i Andersona je 3:3 u drugom setu.

4:3 – Razmena brejkova

Razmenili su brejkove Milojević i Anderson u petom i šestom gemu, tako da je sve izjednačeno u ovom četvrtom setu. Nikola trenutno vodi sa 4:3, servis ima Južnoafrikanac.

S druge strane, nema brejka u drugom setu meča Lajovića i Andersona, Srbin vodi sa 2:1.

17.33 – Set za Andersona

Kevin Anderson je bolje počeo meč sa Lajovićem. Dobio je početi set sa 6:2 posle 31 minuta igre.

2:2 – Bez brejka u četvrtom setu meča Milojevića i Bedenea

Nema brejka u prva četiri gema četvrtog seta. S druge strane, Anderson vodi sa 5:2 u početnom setu sa Lajovićem.

TREĆI SET:

1:6 – Set za Bedenea, Anderson ima brejk

Očekivano, Slovenac je dobio treći set posle velike prednosti i sada je u priličnoj psihološkoj prednosti.

S druge strane, u meču Lajovića i Andersona Južnoafrikanac ima prednost brejka i vodi sa 3:2.

1:5 – Brejk za Bedenea

Aljaž Bedene pravi novi brejk za 5:1 i sad servira za osvajanje trećeg seta. U međuvremenu Lajović je dobio početni gem sa Andersonom.

17.03 Počeo i meč Lajovića i Andersona

Na terenu broj 9 meč su počeli Dušan Lajović i Kevin Anderson.

1:4 – Bedene ne popušta

Nešto duži peti gem, ali Bedene nije dozvolio Nikoli da dođe do brejka. Ipak, sve je još dostižno, ali Milojević mora da nađe način da se vrati u igru.

0:3 – Bedene ima prednost brejka

Ponovo je Bedene podigao igru, napravio je brejk u drugom gemu i sada vodi sa 3:0. Milojević mora da nađe način da zaustavi njegov nalet.

DRUGI SET:

6:2 – SET MILOJEVIĆ!

Jedan izgubljen poen, Nikola je bio siguran, lako je dobio ovaj set i stigao do izjednačenja u ovom meču.

5:2 – NOVI BREJK!

Milojević ima još jedan brejk, servira za izjednačenje u meču!

4:2 – PREDNOST BREJKA ZA MILOJEVIĆA

Uspeo je srpski teniser ponovo prvi da dođe do brejka u setu. Nadajmo se da će ga ovog puta sačuvati i doći do izjednačenja u meču.

2:2 – Bez brejka do sada

Nema brejkova u prva četiri gema drugog seta meča Milojevića i Bedenea.

PRVI SET:

5:7 – BREJK I SET BEDENE!

Uspeo je Slovenac da napravi brejk i tako dobije početni set posle 44 minuta igre.

5:6 – Propuštena brejk šansa

Imao je u ovom dugom gemu Milojević brejk loptu, ali nije je iskoristio.

4:4 – Brejk Bedene!

Uspeo je Slovenac da vrati brejk i izjednači na 4:4.

4:2 – Nikola drži prednost brejka

Srpski teniser za sada uspešno čuva prednost brejka. Spasao je jednu brejk loptu. Bedene ipak igra sve bolje.

2:0 – Potvrda brejka

Dobra igra Nikole, bez izgubljenog poena je dobio gem i tako potvrdio brejk.

1:0 – Odličan start Milojevića

Srpski teniser je odlično počeo meč, napravio je brejk na startu i poveo sa 1:0.