Novak Đoković je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

Prvi reket sveta je bez većih problema preslišao na stadionu „Filip Šatrije“ i Litvanca Ričardasa Berankisa, 6:1, 6:2, 6:2.

Za pobedu mu je trebalo svega 83 minuta, još jednom je potvrdio visoku klasu i protivnik jednostavno nije imao nikakve šanse.

Bila je to jubilarna, 70. pobeda Đokovića u Parizu i 33. u ovoj sezoni u 34 meča, i sva je prilika da će ako ovako nastavi imati odličnu prliku da po drugi put stigne do pehara u Bulonjskoj šumi.

Novak je baš kao i u prvom meču na turniru, protiv Šveđanina Mikaela Imera, impresivno započeo meč.

Delovao je toliko sigurno, dominirao je terenom od prvog do poslednjeg gema, a u celom setu koji je trajao samo 22 minuta, izgubio je svega sedam poena.

To je bilo jedan više nego u početnom setu meča prvog kola, što samo pokazuje koliko je Novak lako dobijao početne setove i koliko je koncentrisano ulazio u duele.

Sve je protiv tenisera iz Viljnusa funkcionisalo po planu, diktirao je tempo igre, sjajno gradio poene, činilo se da sve deluje toliko lako jer Berankis nije imao odgovor na sjajnu igru broja jedan.

Dva puta je napravio brejk u prvom setu, u drugom i šestom gemu i potom lako odservirao za vođstvo od 1:0.

Popravio je Berankis donekle igru početkom drugog seta, iako je odmah pretrpeo brejk, uspeo je da dođe do 2:3, ali je potom ponovo izgubio tri gema u nizu i Novak je posle 54 minuta igra već imao dva seta u džepu.

Zatražio je Berankis pomoć lekara, čini se da je imao problem u donjem delu leđa, ali Novak nije imao milosti.

Odmah je napravio brejk potom poveo sa 4:0 i sve je već tada bilo jasno.

Do kraja, Berankis je uspeo da osvoji dva gema na svoj servis, ali to je bilo sve i Novak je brzo stigao do trijumfa.

U narednom kolu Đoković će igrati protiv pobednika meča izmežu Kolumbijca Danijela Galana Riverosa i Amerikanca Tenisa Sandgrena.

Sve detalje meča sa stadiona „Filip Šatrije“ mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

TOK MEČA:

TREĆI SET:

6:2 – KRAJ! NOVAK U TREĆEM KOLU

Uspeo je Litvanac da dođe do 30:30. Ali tu je bio kraj, posle 82 minuta igre sve je bilo gotovo. Novak je u trećem kolu Rolan Garosa!

5:2 – Berankis za utehu

Uspeo je „Rička“ da dobije još jedan gem, ali sada Novak servira za pobedu.

5:1 – Novak na gem do pobede

Novi siguran servis gem za srpskog tenisera. Sada mu nedostaje samo jedan za novu laku pobedu u Bulonjskoj šumi. Čeka protivnika iz meča Galan Riveros – Sandgren.

4:1 – Konačno gem za Berankisa

Ričardas je izbegao i u ovom setu da ga izgubi sa nulom. Izgubio je samo jedan poen, smanjio na 4:1.

4:0 – Jedan, dva… Lako, baš lako

Kombinacija 1-2 na kraju ovog gema. Novak je tako dobio novi gem na svoj servis, vodi sa 4:0.

15.58. Milojević izgubio početni set

U mežuvremenu, Bedene pravi brejk u 12. gemu protiv Milojevića i dobija početni set sa 7:5.

3:0 – BREJK ZA NOVAKA

Ništa se ne menja, novi brejk za Đokovića, meč se bliži kraju. Jednostavno, Berankisu je sada potrebno čudo, a šanse da se tako nešto dogodi protiv ovakvog Novaka i sa povredom leđa ravne su nuli…

Milojević je propustio brejk loptu u 11. gemu prvog seta sa Bedeneom, gubi sa 5:6 ali servira za taj-brejk.

2:0 – Potvrda brejka

Brzinski… Četiri poena u nizu. Sve deluje tako jednostrano, kao da i Berankis posle tog tretmana jednostavno zna da je kraj blizu.

1:0 – NARAVNO, BREJK

Kao i u prošlom setu Novak opet pravi brejk u početnom gemu. Jednostavno, ne dozvoljava Berankisu da se ponada da može da se vrati u meč.

DRUGI SET:

6:2 – SET ĐOKOVIĆ!

Na 30:20 usledio je Novakov šesti as u meču, potom odličan servis koji je Litvanac pokušao da vrati, ali loše, loptica je završila nisko u mreži. Pola sata igre u ovom setu, ukupno 54 minuta, Novak vodi sa 2:0.

Litvanac je zatražio medicinsku pomoć, žali se na problem sa leđima.

S druge strane, Milojević je izgubio prednost brejka u prvom setu protiv Bedenea, sada je tamo 4:5.

5:2 – NOVI BREJK BROJA JEDAN

Nema Berankis odgovor na Novakovu igru, muči se ponovo i Đoković pravi novi brejk. Sada će servirati za osvajanje drugog seta.

4:2 – Novak igra mirno, Nikola spasao brejk loptu

Bez previše problema novi gem za broja jedan. Dominira na terenu, reklo bi se da igra rutinski, koliko je potrebno da dobije gemove. Sigurno ide ka osvajanju i drugog seta.

S druge strane, Nikola Milojević je spasao brejk loptu u šestom gemu i vodi sa 4:3 u prvom setu protiv Bedenea.

3:2 – Berankis se ne da

Litvanac je izgubio svega jedan poen u ovom gemu, čini se da je malo došao do ritma, igra bolje, ali i dalje ima brejk zaostatka u drugom setu.

3:1 – Lak gem za Novaka

Na 30:0 Novak je za malo promašio forhend paralelu iz trka. Potom je Berankis odlično izgradio poen i poslao neodbranjivu dijagonalu, ali dva naredna poena dobio je Đoković i stigao do 3:1.

Nikola Milojević uspeo je da dobije novi servis gem i povede sa 3:1.

2:1 – Brz gem za Ričardasa

Uspeo je Berankis da dobije gem bez izgubljenog poena i tako smanjio na 2:1 u drugom setu.

2:0 – Nole potvrdio brejk, Milojević odlično krenuo

Berankis je konačno zaigrao bolje, došao do dve brejk lopte, 15:40. Loše je reternirao na drugi servis, Novak je tako spasao prvu brejk loptu. Potom as za izjednačenje! Ponovo je pogrešio momak iz Viljnusa, potom je dobio i naredni poen i potvrdio brejk, 2:0.

U međuvremenu, Milojević je odlično počeo meč, napravio brejk u prvom gemu i poveo sa 2:0.

1:0 – BREJK ZA NOVAKA

Mali aut koji je sudija morao da proveri, poen za Novaka i 15:40. Dve brejk prilike već na startu seta, odmah koristi prvu i pravi treći brejk u meču. Bravo za Novaka!

15.12 Uskoro će na teren i Nikola Milojević

Ovde ćemo pratiti i šta se dešava na meču ostalih srpskih tenisera. Nikola Milojević igra na terenu broj 10 protiv Aljaža Bedenea, meč počinje uskoro.

PRVI SET:

6:1 – Set za Novaka!

Šta reći, još jedan gem u kojem je srpski as dominirao, osvojio lako četiri poena u nizu i dobio početni set posle svega 22 minuta igre. Svega sedam poena je izgubio u ovom setu! U ovakvom ritmu Novak prosto demorališe svoje protivnike.

5:1 – BREJK BROJ DVA

Rutinski, četiri poena u nizu, lagan brejk za broja jedan i sada Novak servira za početni set. Maestralno.

4:1 – Novak rutinski dobija gemove

Bez većih problema je šampion Rolan Garosa iz 2016. dobio novi gem na svoj servis. Izgubio je samo jedan poen, klizi kroz ovaj prvi set, vodi sa 4:1.

3:1 – Prvi gem za Berankisa

Dobio je Litvanac lako tri poena, potom je Novak smanjio na 40:15, ali je potom Berankis osvojio naredni poen i tako upisao prvi gem u ovom meču.

3:0 – Potvrda brejka

Pokušao je Berankis nešto da promeni, dobio je poen na mreži za 30:30, ali onda je usledio as broja jedan, pa odličan servis koji je Berankis vratio tako što je poslao lopticu u aut i Novak je tako potvrdio brejk.

2:0 – BREJK ZA ĐOKOVIĆA!

Dobio je Novak lako prva dva poena na servis Litvanca, potom je izbacio lopticu u aut. Pogrešio je i Berankis, Novak je stigao do 15:40 i dve brejk lopte. Sjajno inskonstruisan poen doneo mu je brejk već na startu, 2:0.

1:0 – Novak dobio početni gem

Dobar početak meča, nekoliko poena u kojim su razmenjivali udarce, na 30:30 Berankis je poslao lopticu u aut, potom je Litvanac loše skratio loptu, Novak je to stigao i lako pasirao protivnika, 1:0.

14.46 Meč je počeo!

Krenuo je meč, Đoković je izabrao da prvi servira.

14.43 Novak i Berankis su na terenu

Igrači se zagrevaju, meč počinje za koji minut.

14.25 Kenin i Bogdan završile meč

Šampionka Australijan opena Sofija Kenin završila je meč sa Anom Bogdan pobedom, 3:6, 6:3, 6:2. Sve je spremno za meč Đokovića i Berankisa koji uskori izlaze na teren „Šatrijea“.

14.33 Krov će biti otvoren

Nema kiše u Parizu, to znači da će Novak i Berankis igrati sa otvorenim krovom…

14.15 Berankisov trener: Sve osim pobede Novaka, senzacija

Dirk Hordorf, trener litvanskog tenisera, nada se da će njegov učenik odigrati dobar meč sa Novakom.

„Podloga odgovara Noletu i sve drugo osim njegove pobede bilo bi senzacija. Ipak, Ričardas će pokušati da odigra najbolje što može. Ima plan igre i videćemo kako će meč ići“, poručio je Hordorf.

14.12 Srbin vodi sa 2:0

Dva puta su se sastajali do sada, oba puta je slavio Novak, prošli put nedavno u Njujorku, na Mastersu Sinsinati i to u dva seta.

14.10 DOBRODOŠLI!

Vreme je za drugi meč Novaka Đokovića na ovogodišnjem Rolan Garosu. Protivnik mu je Ričardas Berankis iz Litvanije.