Nina Stojanović

Srpska teniserka Nina Stojanović plasirala se u glavni žreb Majamija, pošto je u finalu kvalifikacija pobedila Betani Matek-Sends u dva seta 6:4, 6:3.

Nina Stojanović, 95. igračica sveta pobedila je 292. na WTA listi posle sat i 28 minuta igre.

Ona je tokom meča bolje čuvala svoje servise i spasavala je brejk šanse uspešnije nego Amerikanka pa je u tom segmentu, uz bolji prvi servis, pravila razliku.

Već u prvom gemu meča je uzela brejk rivalki i povela je 3:1, ali je Matek-Sends ubrzo preokrenula. Na 4:3 za Amerikanku, Betani je imala čak pet prilika za brejk.

Da je tada iskoristila ijednu, pitanje je da li bi se Stojanovićeva izvukla.

Ovako, Nina je rivalku dotukla u devetom gemu, jer je tada popustila koncentracija Matek-Sendsovoj i Srpkinja je potom rutinski odservirala za 6:4.

U drugom setu je Nina opet napravila brejk u prvom gemu, s tim što ovog puta nije dopuštala da dođe do drame. Povela je 3:1, potom u devetom gemu još jednom oduzela servis protivnici i obezbedila učešće na mastersu na Floridi.