Danil Medvedev, ruski teniser, ispao je u osmini finala Mastersa u Rimu, pošto je bolji od njega bio Tomi Pol sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4.

Meč je trajao samo sat i 14 minuta, a 16. teniser sveta je neočekivano lako odradio posao protiv prošlogodišnjeg šampiona Rima.

Samo dan ranije Rus je pobedio Hamada Međedovića nakon velike borbe, ali izgleda da mu je ponestalo snage za osminu finala.

Pol je loše otvorio meč, prepustio je brejk rivalu, ali je onda ušao u pravi ritam i tri puta oduzimao servis nemoćnom Medvedevu.

U drugom setu gledali smo sličan scenario. Ponovo je Medvedev poveo sa 0:2, ali je onda Pol napravio dva brejka, koja je kasnije odbranio, iako je Danil imao dve šanse da se vrati u meč.

U četvrtfinalu Amerikanac će igrati protiv Huberta Hurkača, koji je u tri seta bio bolji od Sebastijana Baeza iz Argentine.

Medvedevu je zbog ovog poraza ugroženo i četvrto mesto na ATP listi, pošto mu sada preti Aleksander Zverev.