Šok u Haleu! Feliks Ože-Alijasim savladao je Rodžera Federera posle preokreta sa 4:6, 6:3, 6:2 u osmini finala.

Sat i 47 minuta bilo je potrebno mladom kanadskom teniseru da izbaci jednog od najboljih igrača na travi svih vremena.

U prvom setu je delovalo kao da će Federer uskoro biti onaj stari. Trenutno osmi teniser sveta je mirno otvorio meč, a na prvim ozbiljnijim mukama bio je u šestom gemu kada je spasao dve brejk lopte za 3:3.

U sledećem gemu je napravio brejk za 4:3, a onda i spasao dve brejk lopte u poslednjem gemu prvog seta za 6:4.

Ipak, bilo je i te kako evidentno da Švajcarac nije pronašao pravu servis-volej igru koja ga godinama krasi.

Uspeo je da spase tri brejk lopte pri rezultatu 2:1 za Ože-Alijasima, ali je već u sledećem gemu na svoj servis izgubio (4:2).

Mladi Kanađanin, trenutno 21. igrač na ATP listi, ostao je pribran i mirno priveo set kraju.

U trećem setu je Federer dodatno pao, te je Ože-Alijasim napravio dva brejka za 3:0, a onda rutinski priveo set kraju.