Lajović slučajno uzeo Nadalov peškir

Dušan Lajović i Nikola Ćaćić nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo Rolan Garosa u Parizu u konkurenciji dublova, ali zato jeste Nina Stojanović u paru sa Švajcarkinjom Tajhman.

Dušan i Nikola su izgubili od australijskih igrača Aleksa de Minora i Meta Rida posle tri seta, 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5).

Australijanci su prvi set dobili zahvaljujući brejku u trećem gemu. U drugom setu nije bilo brejka, a Lajović i Ćaćić su dobili taj brejk rezultatom 7:4.

Takođe ni u trećem setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji su australijski teniseri dobili sa 7:5 i pobedili posle dva sata i devet minuta igre.

U konkurenciji dubla za teniserke, Nina Stojanović i Švajcarkinja Džin Belen Tajhman pobedile su kanadsko-francusku kombinaciju Lejla Ani Fernandes i Dajan Peri sa 6:2, 6:4.

Stojanović i Tajhman u narednoj rundi igraju sa Amerikankama Sofijom Kenin i Betani Matek Sends, koje su pobedile Badosu i Ribakinu sa 6:4, 6:4.