Austrijski teniser Jurij Rodionov pobedio je Dominika Kepfera u meču drugog kola u grupi F Dejvis kupa.

Rodionov, 139. teniser planete, iznenadio je čak 85 pozicija boljeg igrača u dva seta sa 6:1 i 7:5.

Ovom pobedom je možda pogurao i Srbiju ka četvrtfinalu, pošto je Nemačka pobedila naš Dejvis kup tim u subotu.

Sat i po vremena je bilo dovoljno Rodionovu da savlada favorizovanog rivala, a prvi set je završio za samo 27 minuta.

Otvorio ga je brejkom za 2:0, u šestom gemu je napravio još jedan brejk i onda uz malo muka odservirao za prvi set.

Drugi je trajao duplo duže, iako je Rodionov ponovo u ranoj fazi oduzeo servis rivalu. Poveo je sa 3:1, ali je propustio šansu da u petom gemu duplim brejkom reši pitanje pobednika.

Propustio je jednu šansu da ode na 4:1, da bi u osmom gemu izgubio svoj servis i onda tek u završnici seta iskoristio jedinu brejk priliku da povede 6:5 i opet odservira za set i trijumf.

Austriju čekaju još dva meča u grupi sa Nemačkom, a pre susreta dublova u nedelju igraju i Jan-Lenard Štruf i Denis Novak.

BONUS VIDEO: Trening Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića