Rafeal Nadal

Rafael Nadal savladao je Dijega Švarcmana sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Španski teniser je tako izborio plasman u polufinale, a rivala će saznati nakon meča Novaka Đokovića i Matea Beretinija koji igraju od 20 časova.

Slavio je „Kralj šljake“, ali je imao dosta problema sa Argentincem koji je osvojio jedan set i na momente bio blizu da i treći set reši u svoju korist.

Nadalu je trebalo dva sata i 45 minuta da slomi otpor rivala. U prvom setu je brejkom stigao do 4:2, a nije ga poljuljao ni brejk rivala za 4:3.

Već u sledećem gemu pravi novi brejk, a onda i osvaja set sa 6:3.

Švarcman se razgoropadio u drugom setu, bio je miran na svom servisu, a Nadalu je oduzeo servis pri rezultatu 5:4 i tako osvojio drugi set.

Velika borba viđena je u trećem setu, bilo je potpuno izjednačeno do 4:4, a onda Rafa pravi brejk i kasnije osvaja set.

U poslednjem setu se pitanje pobednika nije ni postavljalo, pa je Rafa osvojio 23 set na Rolan Garosu, po čemu je rekorder, bez izgubljenog gema.