Bravo za Kecmanovića!

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Indijan Velsa pobedom nad italijanskim igračem Mateom Beretinijem u tri seta 6:3, 6:7 (5), 6:4.

Jedna od najvećih pobeda karijere Kecmanovića odvela ga je na megdan Tejloru Fricu, gde Srbin svakako ima svoju šansu za trijumf.

Prvi set je srpski igrač dobio za 41 minut igre, iako je tokom duela Beretini bio taj koji je snažnije servirao.

Italijan je imao četiri asa, mada ni jedan, ni drugi nisu briljirali u preciznosti početnog udarca.

Posle onih servira koje bi pogađao, Kecmanović je osvajao mnogo više poena i to je bilo važno u presudnim momentima.

Jedan od takvih bio je u četvrtom gemu prvog seta kada je jedinu brejk priliku Kecmanović pretvorio u vođstvo 3:1.

Beretini je spasao još jednu u šestom gemu, da bi srpski igrač lagano priveo kraju taj deo igre.

U drugom setu je Beretini dodatno pojačao početni udarac, ali je opet mogao da popusti u 11. gemu.

„Miša“ je propustio brejk šansu, jedinu u tom periodu igre, pa je taj-brejk odlučivao osvajača i u njemu je Kecmanović poklekao.

Imao je svoju šansu, ali kada je trebalo, bekhend ga je izdao i ušlo se u treći set. U tom delu igre je trijumf srpski teniser nagovestio već u osmom gemu.

Tada je propustio nekoliko šansi za brejk, Beretini se izvukao, ali je onda pao u desetom gemu i ispao sa turnira.

BONUS VIDEO: Kecmanović od ponora do pobede nad Čilićem