EPA-EFE/DEAN LEWINS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Danil Medvedev izgubio je u četvrtfinalu Majamija od Roberta Bautiste Aguta, i to sa 6:4, 6:2.

Drugi igrač sveta izgubio je od dvanaestog, iznenadio ga je Španac za sat i 33 minuta, pa će za finale igrati protiv Janika Sinera, 21. nosioca turnira.

U prvom setu je ključan bio pretposlednji gem, uzeo je brejk Agut za 5:4, pa uspešno servirao za veliko vođstvo, izbegavši ribrejk.

Na talasu tog samopouzdanja, otvorio je novi set brejkom iz četvrte šanse za oduzimanje servisa, pa ga čeka velika karijerna prilika.

Još nije formirano drugo polufinale, sa druge strane kostura takmičenja, tek se igraju mečevi četvrtfinala.

Korda se suočava sa Rubljevim, Hurkač je rival Cicipasa, prvog nosioca turnira.

Agutu je ovo prvo polufinale u Majamiju, a četvrto karijerno polufinale Mastersa. Pre dve nedelje, izgubio je od Janika Sinera u Dubaiju, sada ima priliku za revanš.