Slovački teniser Aleks Molčan pobedio je Španca Pabla Karenjo Bustu u tri seta i posle dva i po sata tenisa.

Molčan je slavio u drugom kolu turnira u Hamburgu, eliminisao je branioca titule i to u tesnom trećem setu 6:3, 1:6, 7:6 (5).

„Učenik“ Marijana Vajde, doskorašnjeg i dugogodišnjeg trenera Novaka Đokovića uspinje se polako na lestvici.

U prvom setu je 48. igrač planete uzeo brejk Karenjo Busti za 2:0, da bi se Španac tek u četvrtom gemu upisao na semafor.

Ipak, nije mogao da promeni ishod tog dela igre u kom Molčan nije pružio rivalu mnogo šansi da se vrati u igru, sve do poslednjeg gema.

U njemu je Molčan morao da spasava čak četiri brejk lopte pre nego je završio taj deo igre u svoju korist.

Drugi set je bio druga pesma. Karenjo Busta je pokazao koliko opasan ume da bude kada odigrava rano, ravno i precizno.

Uzeo je brejk za 2:0, duplirao ga odmah i za tili čas otišao na 5:0, posle čega je Molčan prokockao jedinu brejk loptu da proba da produži drugi set.

Treći je potrajao duže od prva dva zajedno, čak sat i 22 minuta. Igrači su se smenjivali u inicijativi i greškama, svako je imao šanse da oduzme servis onom drugom i do šestog gema već su obojica imala po jedan brejk – 3:3.

Od tog momenta do kraja seta više se na svom servisu mučio Molčan i nije nagoveštavao da bi u napetoj završnici mogao da reši meč u svoju korist.

Međutim, kada je došlo do taj-brejka, tu je Slovak ipak uspeo da prelomi u svoju korist sa dva mini-brejka i ode dalje.

U četvrtfinalu ga čeka hrvatski teniser Borna Ćorić, koji je u svom meču eliminisao Talona Grikspora.

Podsećamo, Karenjo Busta je po pravilu prethodnih godina pravio probleme i znatno boljem Novaku Đokoviću.

U poslednjem međusobnom meču je pobedio Srbina u Tokiju, a na US Openu pre dve godine ga je naterao da se razljuti dovoljno da lopticom pogodi linijsku sudiju posle pretrpljenog brejka, zbog čega je Srbin diskvalifikovan.

BONUS VIDEO Novak napravio ludnicu izjavom o Kirjosu: Hajde da prvo odemo na večeru, pa ćemo videti