Olga Danilović

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Budimpešti pošto je pobedila Rumunku Irinu Baru sa 6:4, 6:3.

Meč između Bare i Danilović, 119. i 164. igračice sveta trajao je sat i 35 minuta. Ovo je najbolji rezultat ove godine srpske teniserke i prvi ozbiljniji uspeh posle mnogo vremena.

Danilović je do brejka došla već u prvom gemu meča, da bi zatim u šestom gemu do izjednačenja stigla Rumunka.

Srpska igračica je zatim do novog brejka stigla u devetom gemu, a na sledećem servis gemu iskoristila je drugu set loptu.

I u drugom setu Danilović je rano napravila brejk, u trećem gemu, koji je u šestom gemu vratila Bara.

Do kraja tog dela igre srpska teniserka je zabeležila još dva brejka, i nakon iskorišćene treće meč lopte se plasirala među osam najboljih teniserki na turniru u Mađarskoj.

U četvrtfinalu će igrati protiv bolje iz duela između 126. teniserke sveta Slovakinje Ane Karoline Šmidlove i domaće teniserke Dalme Galfi, trenutno 176. igračice na WTA listi.