EPA-EFE/DAVE HUNT

Novak Đoković savladao je Žeremija Šardija sa 6:3, 6:1, 6:2 u prvom kolu Australijan opena i tako uspešno započeo odbranu titule na prvom grend slemu sezone.

Đoković je stigao do 14. pobede protiv francuskog tenisera za sat i 35 minuta igre, a da sve bude i ubedljivije, Šardi još uvek u karijeri nije osvojio ni set protiv Srbina (0-33).

Najbolji teniser sveta je u prvom gemu na meču napravio brejk, a onda mirno priveo set kraju. U poslednjem gemu je još jednom napravio brejk i tako najavio ono što smo videli u drugom setu (6:3).

U tom momentu se i po prvi put nasmejao, kao da mu je laknulo nakon što je dobro započeo takmičenje.

Sledeći set je Novak završio za samo 22 minuta igre, a jedan servis gem je osvojio za 58 sekundi! Dva puta je oduzeo servis rivalu, a Šardi je uspeo da dođe samo do jednog gema u ovom setu (6:1).

U poslednjem setu je favorit za osvajanje turnira u Melburnu opravdao ovo zvanje, pa je bez većih problema priveo kraju meč protiv Šardija sa 6:2.

I pre izlaska na teren je srpski as saznao ime rivala u sledećem kolu, a u drugoj rundi čeka ga Amerikanac Fransis Tijafo.

TREĆI SET: Đoković – Šardi 6:3, 6:1, 6:2

6:2 KRAJ!

5:2 Šardi dolazi do gema.

Novak je osvojio samo jedan poen, ali bi već u sledećem mogao da završi posao.

5:1 Vrhunski!

Novak je na samo gem do trijumfa!

4:1 Kakva borba, najduži gem na meču!

Gledali smo nešto više od 11 minuta borbe u ovom gemu. Gledali smo nešto duži gem od onih na koje smo se navikli ovog ponedeljka. Videli smo čak šest izjednačenja pre nego što je Đoković stigao do četvrte brejk lopte. Novak je imao 13 brejk lopti do ovog trenutka, a iskoristio je šest. U ovom gemu se dugo mučio i nije uspeo da napravi prednost jer je Šardi sjajno čitao šta će Novak da uradi. Ipak, kada je imao priliku da završi posao Francuz je kao po pravilu sve lopte slao u mrežu, pa ga je čak i servis izdao jer je napravio duplu grešku. U tom momentu je Novak još jednom promenio brzinu i sa dva brza poena dovršio posao.

3:1 To je to!

Novak je ubrzao poene, pa retko kada vidimo više od 3,4 udarca. Na ovo Šardi ne može da odgovori, pa je 66. teniser sveta pred porazom u prvom kolu Melburna.

2:1 Uspeo je Šardi da osvoji gem.

Imao je dosta problema da dobije ovu deonicu, ali je uspeo da ostane miran u momentima kada se lomio gem.

2:0 Šardi bez odgovora!

Đoković je odigrao još jedan sjajan gem, a ovog puta je izlascima na mrežu skraćivao razmene.

1:0 Brejk na otvaranju seta!

Novak nastavlja gde je stao. Već u prvom gemu je oduzeo servis rivalu i nakon samo 58 minuta već može da razmišlja o završavanju posla.

DRUGI SET: Đoković – Šardi 6:3, 6:1

6:1 Zatvoren i drugi set!

Sjajan prethodni gem rivala, kao da je samo razljutio našeg asa. Sa nulom je dobio ovaj gem, a na različite načine je osvajao poene. Sa osnovne linije, sa mreže, gde god da se nalazio nije imao većih problema da set privede kraju.

5:1 Šardi uzvraća udarac.

Francuz je prekinuo niz od sedam izgubljenih gemova, i za samo minut i devet sekundi uspeo da osvoji prvu ovakvu deonicu u ovom setu.

Šardi još uvek u karijeri nije osvojio niti jedan set protiv Đokovića! U ovom momentu je izgubio 31 set!

5:0 Novak kao brzi voz.

Potpuno je demotivisao Francuza, koji više ni ne juri za loptama kao na početku susreta. Sve češće bekhend završava u autu, pa će Novak nakon samo 17 minuta servirati za set.

4:0 Šardi ne zna šta ga je snašlo!

Proradio je riten našeg asa, koji je sve lopte slao u noge Francuzu koji ne uspeva da pronađe odgovor na ovakvo plasiranje udaraca. Propustio je Novak prvu brejk loptu, ali je onda sjajnom forhendom dijagonalom napravio prednost.

3:0 Ma da! Đoković je vezao pet uzastopnih gemova!

Sa nulom je osvojio i ovaj gem, što dovoljno govori da je Srbin rešen da što pre završi ovaj susret.

2:0 Đoković zaigrao mnogo brže i napravio brejk.

Proradio je i ritern, pa Francuz sve češće viče nezadovoljan jer nema pravi odgovor na igru našeg asa. Novak ga je prošetao u nekoliko poena i napravi prednost na samom startu drugog seta.

Potpuni fokus na na servis rivala.

1:0 Gde je stao, tu je i nastavio.

Srpski teniser za tri minuta osvaja prvi gem u drugom setu, bez da je protivniku dozvolio i jedan jedini poen. Po prvi put smo videli osmeh na njegovom licu u ovom gemu. Kao da mu je malo laknulo nakon osvojenog prvog seta.

PRVI SET: Đoković – Šardi 6:3

6:3 Novak u brzini više!

Kao da je srpskom teniseru dosadilo da se juri sa Šardijem, pa je u poslednjem gemu sigurno napravio brejk i osvojio prvi set nakon 33 minuta igre.

5:3 Ekspresan gem Novaka.

U ovom trenutku Novak ubacuje 62 odsto prvog servisa, pa nema velikih problema da osvoji gemove na svoj servis. Ovaj je trajao čitavih 58 sekundi.

4:3 Izvukao se Šardi!

Đoković je još jednom imao brejk loptu, ali se Šardi sada spasao sjajnom forhend dijagonalom i gotovo u padu. Đoković se trudi da skraćuje poene, pa sve češće igra drop šotove kojima pravi razliku. Publika je to znala da isprati ovacijama. Šardi ne odustaje, pa je promenio pristup i izašao na mrežu. Novak je bio nezadovoljan svojim udarcem i već sledeći izbacio u aut.

Poslušajte još jednom oduševljenje publike nakon što je Novak izašao na „Rod Lejver“.

4:2 Sigurno, sigurno!

Novak je osvojio ovaj gem sa nulom, bez ijednog izgubljenog poena.

Neki navijači ne žele da propuste ni najmanji detalj sa terena.

3:2 Kakva šteta!

Izvukao se Francuz sjajnim servisima. Imao je Novak brejk loptu, a onda je Šardi servirao silovito, te je Novak to izbacio u aut. Sledeći poen je osvojio asom.

3:1 Lagan posao za Novaka

Srpski teniser je još jednom lako osvojio gem na sopstveni servis, a pravo je uživanje videti publiku na tribinama. Veliki je broj navijača sa srpskim zastavama koji su došli da podrže najboljeg tenisera sveta.

Žeremi Šardi; Foto: Tanjug/AP Photo/Rick Rycroft

2:1 Prvi gem za Francuza

Šardi je osvojio prvi gem na ovogodišnjem Australijan openu, a Novaku je dozvolio ovog puta samo jedan poen.

2:0 Potvrda brejka!

Srpski teniser sigurno osvaja gem na sopstveni servis, koji ga odlično služi od dolaska u Australiju.

1:0 Prvi gem, Novak je silovito osvojio brejkom!

Već u prvom gemu je Đoković pokazao da ima nameru da se što manje zadrži na glavnom terenu turnira u Australiji. Napravio je brejk sa samo jednim izgubljenim poenom.