Novak Đoković
Novak Đoković; Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Novak Đoković će u drugom kolu turnira u Parizu igrati protiv Martona Fučoviča koji je sa 6:1, 6:7(6), 7:6(5) savladao Fabija Fonjinija na otvaranju takmičenja.

Srpski teniser je do sada tri puta igrao protiv Mađara, trenutno 40. igrača planete, i svaki put je slavio.

Poslednji put su odmerili snage u četvrtfinalu Vimbldona kada je Novak ubedljivo slavio sa 6:3, 6:4, 6:4.

„Možda njegova igra nije lepa za oko kao Federerova ili ne udara lopticu kao Nadal, ali ja volim da igram protiv njega“, rekao je mađarski teniser neposredno pre meča na čuvenoj engleskoj travi.

Mađarski teniser je napravio dva brejka u prvom setu i lako rešio ovu deonicu sa 6:1. Ipak, sledeća dva seta nisu ni najmanje ličila na ovaj.

Fučovič pravi brejk u prvom gemu, a istom merom odgovara Italijan za 1:1. Isti scenario je viđen i kasnije za rezultat 3:3, pa se ušlo u taj-brejk.

Tamo je viđena prava revija mini brejkova, a na kraju je sa 8-6 Fonjini uspeo da izjednači.

U trećem setu je Fonjini prvi napravio brejk za 1:0, a kasnije je nakon izgubljenog servisa bilo i 2:2. Nije bilo brejkova do kraja seta, pa se opet ušlo u taj-brejk.

Tamo se bolje snašao Fučovič i sa 7-5 izborio megdan sa Đokovićem.

Meč je trajao 2 sata i 44 minuta, a Fonjini je susret završio sa čak 63 neiznuđenih grešaka.