Ovakav Kirjos je opasan po sve rivale na ATP turu.

Australijski teniser Nik Kirjos plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad američkim igračem Brendonom Nakašimom u pet setova 4:6, 6:4, 7:6 (2), 3:6, 6:2.

Kirjos je na Vimbldonu do sada perfektan kada je reč o dobijanju mečeva koji odu u pet setova i Nakašima mu je bio šesta „žrtva“.

Posle tri sata i desetak minuta kvalitetnog tenisa, Kirjos je, dva dana nakon pobede protiv Stefanosa Cicipasa, pokazao koliko može da bude opasan kad mu se igra, i protiv Nakašime.

Amerikanac je u prvom setu sačekao do kraja pad koncentracije protivnika, da mu brejkomu desetom gemu oduzme set.

Kirjos je u narednom servirao veoma precizno i jako, imao je čak 18 vinera i bio je agresivniji.

To mu je omogućilo brejk u trećem gemu, kojim je rešio taj deo igre u svoju korist i izjednačio na 1:1.

Treći set mu je pripao u taj-brejku pošto nijedan od igrača nije mogao da oduzme servis onom drugom.

Nakašima je ponovo u kasnijoj fazi seta prelomio sa dva brejka u četvrtom, da bi Kirjos u petom odlučio da ne ponovi grešku.

Brzo je pritisnuo rivala, otišao je na 5:1, pa je Nakašimi preostalo samo da ublaži poraz pre nego je Australijancu pružio ruku na mreži.

Kirjos u sledećem kolu igra protiv Kristijana Garina koji je u pet setova eliminisao Aleksa de Minora.