Da je Argentinac još malo izdržao i sačuvao pribranost - svašta je moglo da bude.

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je Fransiska Serundola u prvom kolu Vimbldona u četiri seta 6:4, 6:3, 3:6, 6:4.

Nadalu je trebalo tri i po sata da skrši otpor motivisanog Argentinca, kome je falilo zrno iskustva da bi na kraju ipak napravio razliku.

Rafa je osvajao skoro sve bitne poene, iako je Serundolo bio zaista više nego korektan protivnik za prekaljenog Španca.

Razliku je napravilo tek nekoliko poteza i činjenica da ih je sve izvodio Nadal kada se „lomilo“.

Po pravilu bi u tim momentima 36-godišnjak izgarao i podsećao na daleko mlađeg sebe, a Serundolo u neverici vrteo glavu, pa će Rafa na Ričardasa Berankisa u drugom kolu.

Iako je Španac pokazao slabosti u svojim servis gemovima u početku, sve je to nivelisao kako je meč odmicao.

Stekao je i izgubio Rafa prednost brejka već do petog gema, u devetom je spasao tri brejk prilike, a onda je u desetom gemu pokazao „ko je ko“.

Krenuo je agresivno u ključnom poenu, jer je osetio „krv“ rivala, izašao je napred, odigrao oštar i kratak bekhend po dijagonali i leka za Serundola nije bilo, brejk i set Nadal – 6:4.

U drugom setu Serundolo nije popustio. Štaviše, napadao je Nadala u petom gemu i bio je blizu toga da napravi brejk.

Rafa se spasao na iskustvo, nije dopustio iznenađenje i poveo je 3:2 u tom setu.

Međutim, baš u tom momentu je po sličnom receptu iz prvog seta, iskoristio jednu od retkih pukotina u odbrani protivnika i brejkom se odlepio na 4:2.

Fransisko Serundolo igra sve bolje, Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

U sedmom gemu je imao ozbiljnih problema do „đusa“, ali nije dopuštao Serundolu da uđe u neku ozbiljniju brejk priliku.

Umesto toga, pogodio je vrhunski bekhend u sam ugao terena, a onda na to nadovezao još jači forhend u suprotnu stranu sa mnogo spina i Serundolo je ostao bez šanse da se vrati – 5:2.

Rafa nije mogao da pogodi bekhend u osmom gemu za 30:30, ali je iz forhenda ostao neumoljiv i ubitačnom dijagonalom je došao do brejk i set lopte.

Nije je realizovao zbog dubokih udaraca Serundola, koji je odmah zatim promašio zicer i zakucao je loptu u mrežu.

Nadal je brzo uzeo i drugi set posle čega je pred Fransiskom bio neverovatno težak zadatak.

I u trećem se videlo da Serundolo neće lako da se preda. Došao je do dve brejk šanse u osmom gemu pri vođstvu Nadala 4:3.

Prvu je Rafa neutralisao tako što je pogodio vanserijski viner po dijagonali, ali drugu nije mogao i Fransisko je imao 5:3 i treći set u džepu.

Ipak, kao da je za trenutak zaboravio protiv koga igra, Nadal je ekspresno stigao do brejk prilike.

Anulirao ju je Serundolo maestralnim napadom u paralelu, ali baš tada su se Nadalovi udarci još jednom „zaoštrili“.

Imao je brejk loptu, Serundolo je ostao hladnokrvan i odigrao je smireno i precizno, pa mu je na kraju set pripao.

Vimbldon možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON Mini paket van SBB mreže preko bilo kog interneta u Srbiji. EON Mini dostupan je za 1.299 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana (PROMO)

Rafa je u trećem gemu imao zicer za 2:1 i poslao ga je pored polja, da bi Serundolo napravio brejk u istom gemu sjajnim riternom pod noge protivniku.

Držao je svoj servis sve do osmog gema, kada je samo „splasnuo“ na terenu.

Izgubio je tri poena suviše lako, Nadal je iskoristio šansu da sa nulom napravi brejk i ode ubrzo povede sa 5:4.

A kad se to desi protiv nekog iz „velike trojke“, glava slabijeg teniser uglavnom odradi ostatak posla, što se desilo i Serundolu za novi brejk i poraz.