Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović; Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Minhenu.

Pobedio je Nikoloza Basilašvilija u dva seta sa 7:6 i 6:2 za sat i 28 minuta tenisa.

Kecmanović je pre toga savladao Rehberga i Altmajera i do sada nije izgubio ni set.

Sledeći rival mu je bolji iz okršaja Botika van de Zandšulpa i Kaspera Ruda, a trenutno se Kecmanoviću projektuje napredak do 30. mesta, što je najbolji rezultat dosadašnje karijere.

Srbin je loše krenuo i izgubio je prvi servis gem u meču, ali je odmah vratio brejk do 1:1.

U turbulentnom uvodu nije se dobro snašao na svoj servis ni u petom gemu, pa je Gruzin realizovao šestu brejk priliku.

I brže bolje je opet „prosuo“ prednost. Kecmanović je na 5:4 imao brejk i set loptu, Basilašvili je to poništio i samo odložio neizbežno.

U taj-brejku je srpski igrač prevladao i obezbedio sebi, kako će se ispostaviti – lakši drugi set.

Drugi set je protekao u znaku dva brejka, oba je napravio srpski predstavnik u petom i sedmom gemu, pa tu već nije bilo problema i otišao je dalje u završnicu turnira.

BONUS VIDEO: Pobeda Miomira Kecmanovića, izbacio je šampiona Indijan Velsa