Milojević i Zekić nisu se proslavili.

Počele su kvalifikacije za predstojeći Australijan open (od 16. do 29. januar), a srpski igrači nisu dobro prošli.

Nikola Milojević izgubio je od Čileanca Alehandra Tabila vrlo ubedljivo (6:0, 6:2). U prvom setu Srbin nije imao nikakve šanse i izgubio ga je bez osvojenog gema, a tok meča nije se promenio ni u drugom setu. Tabilo je nastavio da dominira dobivši ga 6:2.

Ni Miljan Zekić nije prošao bolje. Zaustavljen je od strane još jednog Čileanca Tomasa Bariosa Vere takođe u dva seta sa 6:2, 6:2. U prvom setu Zekić nije imao nijednu priliku za brejk. U nastavku situacija je bila nešto povoljnija, ali je ishod, pa i rezultat bio isti.

I Milojević i Zekić eliminisani su već u četvrtfinalu, prvoj rundi kvalifikacija.