Danil Medvedev je posle velike drame savladao Janika Sinera u poslednjem meču Crvene grupe na završnom mastersu u Torinu rezultatom 6:0, 6:7(5), 7:6(8).

Iako meč nije imao rezultatski značaj, jer je Medvedev imao obezbeđeno prvo mesto, a Siner ostao bez šansi za plasman, videli smo vrhunski tenis i uzbudljivu završnicu.

Takav ishod nije mogao da se nasluti posle prvog seta u kojem je Rus bez izgubljenog gema demolirao mladog Italijana.

Ipak, u drugom setu smo videli pravi rat. Prvo je Siner napravio brejk koji je Medvedev odmah uzvratio, pa se otišlo u taj-brejk.

Italijan je bio hrabriji i uspeo da izjednači rezultat u setovima.

Ponovo je Siner prvi stigao do brejka i u trećem setu, poveo je 4:2, ali je Medvedev uzvratio u osmom gemu. U novom taj-brejku je Siner imao dve meč lopte, spasao je jednu koju je imao Rus, ali drugu nije mogao, pa je Medvedev sa maksimalnim skorom ortišao u polfinale.

Sa drugog mesta u grupi dalje ide Aleksandar Zverev.

Medvedevu će protivnik biti pobednik meča između Ruda i Rubljova koji se igra u petak od 14 časova, dok je poznato da će Zverev za finale igrati protiv Novaka Đokovića koji grupnu fazu završava duelom sa Norijem od 21 čas.