Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u dva seta od španskog igrača Pabla Karenjo-Buste u četvrtfinalu Hamburga.

Ovaj turnir ulazi u završnicu, drugo polufinale igraju Filip Krajinović i Laslo Đere, ali je Lajović porazom 7:6 (4), 6:3 „pokvario žurku“.

Lajović je bolje ušao u meč koji je trajao sat i 38 minuta i brejkovima je poveo sa čak 4:0. To mu nije bilo dovoljno, izgubio je dva svoja servisa i Karenjo-Busta je u taj-brejku bio bolji.

U drugom setu Španac je u osmom gemu napravio razliku koja će mu se ispostaviti dovoljnom za pobedu i to nakon što je Duci prokockao tri šanse da vrati meč u egal.

Karenjo-Busta je drugu brejk loptu u osmom gemu realizovao, otišao je na 5:3 i rutinski odservirao za pobedu i polufinale. Tamo će igrati protiv protiv Benoe Pera ili Federika Delbonisa.

BONUS VIDEO: Duci nije prošao u polufinale Hamburga, a ovako je Nole u finalu Vimbldona „isprašio“ Beretinija