Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u glavni žreb turnira u Istbornu.

Aleksandra, 103. teniserka planete, pobedila je Kanađanku Rebeku Marino, 107. igračicu posle velike borbe i tri seta 6:1, 4:6, 6:2.

Meč je trajao sat i 35 minuta. Krunićeva ga je započela brejkom već u trećem gemu.

Povela je 2:1, ubrzo je duplirala prednost, a Marino je gubila bitne poene, jer je Srpkinja bila upornija.

Tako je povela novim brejkom sa 4:1, trećim je rešila prvi set u svoju korist, da bi u drugom malo popustila.

U tom delu igre se mučila da sačuva svoj servis, pa je posle uvodnog egala 2:2, Krunićeva ispustila tri svoja naredna servis gema.

Napravila je usput i dva brejk, ali je Marino prva uspela da stabilizuje servis i izjednačila je.

Tokom trećeg seta je Krunićeva bila bolja u svojim gemovima, nakon što je spasla četiri brejk lopte u trećem gemu i povela 2:1.

Od tog momenta je Marino imala još jednu šansu i kada je nije iskoristila, Aleksandra je sa dva brejka završila posao.

BONUS VIDEO: Alarm prekinuo meč Đokovića, Novak seo u stolicu