Filip Krajinović
Filip Krajinović; Foto: Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi)

Srpski derbi na američkom mastersu pripao je Filipu.

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Indijan Velsa pobedom nad Dušanom Lajovićem u tri seta.

Krajinović je slavio sa 7:5, 4:6 i 6:1 za dva sata i tri minuta igre. Tokom prvog seta nijedan od igrača nije koristio brejk šanse sve do kraja.

Imali su ih i Krajinović i Lajović i Filip je u poslednjem gemu realizovao jednu jedinu u 12. gemu za vođstvo u setovima.

Tu se možda malo i opustio, pa je Lajović već u prvom gemu drugog seta uzeo brejk i trasirao sebi put ka izjednačenju.

Duplim brejkom je poveo sa 5:2, zatim je izgubio jedan svoj servis, što nije uticalo na ishod tog dela igre.

Treći set je išao jednosmerno od početka do kraja. Krajinović je brzo napravio 4:0, posle čega Lajoviću povratka nije bilo.

Filipov rival u sledećem kolu je Gael Monfis, koji je u prvom kolu turnira bio slobodan. Ukoliko prođe i Francuza, Krajinović bi mogao da ide na Danila Medvedeva u trećem kolu.

BONUS VIDEO: Novak luduje i skače na parketu u dramatičnoj završnici sa Makabijem