Neverovatno šta je čovek izveo.

Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je Sebastijana Baeza u tri seta napetog meča u Hamburgu – 6:1, 4:6, 7:6 (6).

Filip je spasao dve meč lopte u taj-brejku trećeg seta i preokrenuo je od 4:6 do pobede.

U narednoj rundi će igrati sa Karlosom Alkarazom, a da je u solidnoj formi pokazuje i to što je savladao finalistu Baštada.

Srbinu je za pobedu bilo potrebno dva sata i 26 minuta, al ii da bude sateran u ćošak, da bi zaigrao kako ume.

U prvom setu je naprosto počistio rivala sa tri brejka u prvom, petom i sedmom gemu.

Baez u tom delu igre nije imao ni promil šanse. U drugom setu se slika promenila, jer je Krajinović pao u igri.

Njegov protivnik je to iskoristio, odmah je oduzeo servis Krajinoviću i brzo poveo 2:0. Filip se vratio do 2:2.

Nažalost, to je sve što je uspeo da uradi u tom setu, pošto je do kraja Baez napravio brejk za izjednačenje.

Treći set je prošao bez brejkova do 13. gema, mada je Krajinović spasao dve brejk šanse u trećem gemu.

U taj-brejku je Baez imao inicijativu, vodio je, ali je ostao kratak, jer je Krajinović uspeo da se vrati i pobedi.

Njegov naredni rival je Karlos Alkaraz, koji je uz mnogo muke u tri seta savladao Nemca Nikolu Kuna, 259. tenisera sveta.

Zanimljivo je da su Krajinović i Alkaraz pred početak turnira zajedno trenirali u Hamburgu i podelili su taj momenat.

BONUS VIDEO: Pobeda Nika Kirjosa protiv Filipa Krajinovića