Venus Vilijams, rođena sestra Serene Vilijams, ispala je u prvom kolu Vimbldona porazom od On Žabur iz Tunisa rezultatom 2:0.

Žabur, inače 21. teniserka sveta, dobila je prvi set sa 7:5 nakon što je dva puta oduzela Vilijamsovoj servis, a potom odbranila brejk loptu u 12. gemu.

U drugom setu situacija je bila znatno drugačija, Tunižanka nije dopustila nijedan gem rivalki, i sa 7:5, 6:0 obezbedila mesto u narednoj rundi.

Francuska teniserka Aliz Korne plasirala se u drugo kolo Vimbldona pošto je savladala sedmu teniserku sveta Bjanku Andresku sa 6:2, 6:1.

Korne, 58. igračica sveta, do pobede je nad Kanađankom došla za sat i 23 minuta igre.

Francuskinja je u celom meču napravila pet brejkova i nijednom nije izgubila svoj servis gem.

U drugom kolu igraće protiv bolje iz meča u kojem se sastaju Belgijanka Grit Minen i Australijanka Ajla Tomljanović.

Španska igračica Paula Badosa je do drugog kola trećeg ovosezonskog grend slema došla nakon pobede nad sunarodnjakinjom Aljonom Boljšovom sa 6:2, 5:7, 6:2.

Naredna rivalka 33. igračici sveta biće Kazahstanka Julija Putinceva, koja je pobedila bugarsku igračicu Cvetanu Pironkovu.

Ruskinja Anastasija Pavljučenkova, 19. teniserka na WTA listi, u drugo kolo je prošla pobedom nad Rumunkom Anom Bogdan – 6:2, 6:2, i igraće u narednoj rundi protiv Čehinje Kristine Pliškove, koja je posle tri seta pobedila Australijanku Astru Šarmu.