Sofija Kenin, šampionka Australijan opena, plasirala se u osminu finala na US Openu pošto je pobedila Ons Žabur iz Tunisa sa 7:6 (4), 6:3.

Bio je to prilično zanimljiv duel u kojem je Žabur u početnom setu imala brejk, vodila je sa 4:2, ali nije izdržala, dozvolila je mladoj protivnici da uzvrati brejkom i izjednači na 4:4.

U taj-brejku, na 4:4, Keninova je napravila mini brejk, potom dobila još dva poena na svoj servis i time i početni set.

U drugom, Keninova je povela 2:0, potom je Žabur uzvratila brejkom, ali je opet popustila (1:3).

Keninovoj je to bilo dovoljno za pobedu.

„Igrale smo nekoliko puta. Poznajem njenu igru, mislim da je bila veoma dobra. Borila sam se, znala sam da ako održim svoj nivo i budem mirna, da ću imati šansu za brejk. Tako je i bilo“, zadovoljna je Keninova.

Amerikanka će osmini finala u Njujorku igrati sa Belgijankom Elize Mertens.

Dalje je prošla i Aliz Korne kojoj je Amerikanka Medison Kiz predala meč pri rezultatu 7:6 (4), 3:2.