Poljak i Hrvat prošli dalje.

Poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u drugo kola turnira u Monte Karlu, nakon što je u dva seta pobedio Bolivijca Huga Delijena 7:5, 6:4.

U prvom setu Hurkač je ključnu prednost stekao u 11. gemu oduzevši servis rivalu bez izgubljenog poena, dok je u drugom napravio brejk na samom početku, ali je pri vođstvu 4:3 dopustio rivalu da mu vrati brejk i poravna na 4:4.

Ipak, već u narednom gemu ponovo je uspeo da oduzme servis iskoristivši treću priliku, da bi potom u 10. gemu drugu meč loptu, nakon odbranje tri brejk šanse Delijena, pretvorio u 6:4 i 2:0.

Poljak, 14. teniser sveta, pobedio je Bolivijca, 92. na ATP listi, nakon sat i 40 minuta igre.

Hurkač će u drugomom kolu igrati protiv boljeg iz duela Španca Pedra Martinesa i Francuza Uga Umbera.

Do drugog kola je stigao i Hrvat Marin Čilić savladavši u dva seta Francuza Žo Vilfreda Congu 6:2, 6:2.

Čilić, 22. igrač sveta, do pobede na Congom, 254. na ATP listi, je stigao posle sat i devet minuta igre.

Hrvat će se u drugom kolu sastati sa boljim iz meča tenisera iz Monaka Lukasa Katarine i Amerikanca Tejlora Frica.