David Gofan, sedmi nosilac na US Openu, naredni je protivnik Filipa Krajinovića na grend slemu u Njujorku.

Krajinović je u drugom kolu bez većih problema slavio protiv Amerikanca Markosa Girona, 6:4, 6:1, 6:3 i pokazao da je u odličnoj formi.

S druge strane, Gofan je do pobede došao protiv 95. igrača sveta, Južnoafrikanca Lojda Herisa posle dva sata i 57 minuta igre – 7:6 (6), 4:6, 6:1, 6:1.

Tako je deseti teniser sveta zakazao okršaj sa Filipom i taj meč će biti igran u petak.

Nije bilo brejka u prvom setu meča Gofana i Herisa, iako su i jedan i drugi imali prilike za to.

Uspeo je Gofan da dobije taj-brejk, ali je Heris uzvratio u drugom setu, kada su u prvih pet gemova viđeni brejkovi.

Jedan više je napravio Južnoafrikanac kojem je to bilo dovoljno da dođe do izjednačenja u setovima.

U narednom, Gofan je načinio brejk u četvrtom i šestom gemu i došao do 2:1 u setovima, da bi posle razmene brejkova na startu četvrtog seta, Belgijanac napravio onaj ključni u devetom gemu (5:4) posle čega je odservirao za pobedu.

On i Krajinović su do sada igrali tri puta. Prvi meč 2015. na Rolan Garosu je dobio Belgijanac, ali poslednja dva, prošle godine u Monpeljeu i Indijan Velsu, dobio je teniser iz Sombora.